DOK SVIRA RADIO / 'Super Mario' poput kakvog konobara poslužio suigrača u mat situaciju: Nudio se na šesnaestercu, vikao, ali pogodak je ipak pao

30.10.2022.
15:41

Nogometaši Atalante pobijedili su u nedjelju u 12. kolu talijanske lige u gostima Empoli s 2-0 i probili se na drugo mjesto, dok je Mario Pašalić asistirao za drugi gol.

SERIE A /

Napoli pregazio Sassuolo i pobjegao Milanu na +6: Inter razbio Sampdoriju, Brozović i dalje izvan stroja

SERIE A /

Pašalić je asistirao za 2-0

Gosti su poveli preko Hansa Hateboera u 32. minuti, a Ademola Lookman u 59. minuti povećao vodstvo nakon dodavanja Pašalića.

U toj situaciji, lopta je došla do Super Marija nakon Atalantina prolaska po desnoj strani. Prvo dodavanje hrvatskog reprezentativca nije prošlo, ali je zato iz drugog pokušaja asistirao Ademoli Lookmanu. Dodao mu je loptu, a on se izborio za poziciju i pogodio za 2:0. OVDJE pogledajte taj trenutak.

Lookmanu je u jednom trenutku zakomplicirao situaciju, Pašalić se nudio na šesnaest metara, vikao, pokazivao da je sam, u situaciji za pucanje. Loptu nije dobio, ali gol je ipak pao.

Atalantina osma pobjeda

Pašalić je odigrao cijeli susret, a Marko Pjaca je za Empoli igrao do 56. minute.

Atalanta je zabilježila osmu pobjedu u prvenstvu i sa 27 bodova zauzima drugu poziciju na tablici, pet bodova manje od vodećeg Napolija s kojim se sastaje u narednom kolu. Empoli je na 12. mjestu sa 11 bodova.

1. Napoli 12 10 2 0 30:9 32
  2. Atalanta 12 8 3 1 18:8 27
  3. Milan 11 8 2 1 24:11 26
  4. Lazio 11 7 3 1 23:5 24
  5. Inter 12 8 0 4 25:17 24
  6. Juventus 12 6 4 2 18:7 22
  7. Roma 11 7 1 3 13:10 22
  8. Udinese 11 6 3 2 20:12 21