SRAMOTNA STATISTIKA DAVIDA DE GEE: / Najbolji golman na svijetu? Takvi na SP-u nemaju ovako poražavajući učinak

David de Gea nije bio na visini zadatka u Rusiji

1.7.2018.
20:16

Rusija je boljim izvođenjem udarac s bijele točke eliminirala Španjolsku sa Svjetskog nogometnog prvenstva. Bilo je 1-1 nakon 90. minute utakmice, u dodatnih 30 minuta produžetka mreže su mirovale, a potom je Igor Akinfejev obranio dva jedanaesterca Španjolcima (Koke, Aspas), a David de Gea bio nemoćan kod udaraca reprezentacije domaćina Mundijala.

ŠPANJOLSKA - RUSIJA 4-5: /

Senzacija u Moskvi; Rusija izbacila Španjolsku i plasirala se u četvrtfinale SP-a nakon penala

David de Gea, golman Manchester Uniteda, slovi za jednog od najboljih na svijetu što je titula koju je zaslužio svojim obranama u dresu kluba i izabrane vrste. Ipak, u Rusiji je bio daleko od potrebne razine što dokazuje podatak od deset primljenih golova od jedanaest upućenih udaraca u okvir gola (računaju se i jedanaesterci).

S druge strane, Igor Akinfejev je u 120 minuta osmine finala, prije izvođenja jedanaesteraca, imao devet obrana. Potom je dodao i one dvije vrijedne četvrtfinala.