ŽESTOKA BITKA NA ANFIELDU: / Briljantni David de Gea bacio u očaj navijače Liverpoola

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool i Manchester United su u sklopu osmog kola Premier lige na stadionu Anfield odigrali neodlučeno 0-0.

17.10.2016.
23:00
AFP, PAUL ELLIS

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED 0-0

LIVERPOOL: Karius - Clyne, Matip, Lovren, Milner - Can, Henderson, Coutinho - Mane, Firminho - Sturridge

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Pogba, Fellaini - Rashford, Herrera, Young - Ibrahimović

Dugo najavljivani sudar dviju najtrofejnijih engleskih momčadi ponudio je puno manje od očekivanja. Tek drugi put u 49 međusobnih utakmica između Liverpoola i Uniteda od pokretanja Premier lige nije bilo golova.

U prvom je poluvremenu United bio nešto bolji, Jose Mourinho je pronašao recept za gušenje Liverpoola čiji su igrači neko vrijeme teško prelazili u suparničku polovicu. No, posebno velikih prilika nije bilo, Crveni vragovi su uglavnom pokušavali iz daljine.

SPISKAO 185 MILIJUNA EURA, ALI JOŠ MU NIJE DOVOLJNO: /

Otkriveno ime nove mete Josea Mourinha

De Gea spašavao goste

Već pred kraj prvog poluvremena je Kloppova momčad došla do zraka, a u nastavku je bila daleko bolja. Istina, prvu veliku priliku je imao United: u 54. minuti Pogba se lijepo oslobodio i nabacio s desne strane, Ibrahimović je bio sam pred golom, ali loše je pucao glavom i lopta je otišla pored gola.

Samo pet minuta kasnije najbolja prilika za Liverpool. Can se u šesnaestercu riješio čuvara i pucao, a vratar gostiju De Gea je obranio vršcima prstiju. Domaći su nastavili pritiskati, imali su ogroman posjed lopte, a goste je spašavao sjajni Španjolac na golu. Posebno se istaknuo u 71. minuti - Coutinho potegnuo s dvadesetak metara, a De Gea briljantno obranio.

Rooney ponovno na klupi

U 84. minuti Firmino je sam krenuo na gol Uniteda, ali uspio ga je dostići Valencia i izbiti loptu. Bila je to i posljednja ozbiljna situacija na utakmici i na kraju je svakome pripao po bod.

Nakon osam kola Liverpool, za koji je naš Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta, ima 17 bodova i nalazi se na četvrtom mjestu. Mourinhova momčad, u kojoj je kapetan Rooney ponovno ušao tek u nastavku, ima tri boda manje i trenutno je sedma. Idući je vikend očekuje novi veliki derbi – gostovanje kod Chelseaja na Stamford Bridgeu.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, REZULTAT JE 0-0.

90+2' - Young izlazi iz igre, a na terenu će nekoliko sekundi dobiti Shaw.

86' - Origi i Moreno su u igri umjesto Firmina i Milnera.

84' - Šansa za Liverpool, Firmino je sam krenuo na gol Uniteda, ali uspio ga je dostići Valencia i izbiti loptu.

81' - Nakon dugo vremena prilika i za United. Blind je nabacio iz kornera, a Fellaini glavom pucao pored gola.

77' - Prva zamjena kod Uniteda: ulazi kapetan Rooney, a izvan travnjaka je Rashford.

71' - Ogromna prilika za Liverpool. Coutinho je potegnuo s dvadesetak metara, a De Gea briljantno obranio.

65' - Liverpool sve jače pritišće, hoće li uspjeti slomiti obranu gostiju?

63' - Mane se odlično probio i gurnuo loptu prema Coutinhu, ali on se u dobroj situaciji sapleo.

60' - Izmjena kod Liverpoola. Lallana je ušao umjesto Sturridgea.

59' - Najbolja prilika za Liverpool. Can se u šesnaestercu oslobodio čuvara i pucao, a De Gea je obranio vršcima prstiju.

54' - Velika prilika za United. Pogba se lijepo oslobodio i nabacio s desne strane, Ibrahimović je bio sam pred golom, ali loše je pucao glavom i lopta je otišla pored gola.

49' - Lovren i Karius su zakuhali veliku opasnost po Liverpool, ali Ibrahimović je bio u zaleđu.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME. REZULTAT JE I DALJE 0-0.

39' - Malo je opet pritisnuo Liverpool u zadnjih nekoliko minuta.

32' - Young je s desne strane nabacio u sredinu tražeći Ibrahimovića, ali švedski je napadač napravio prekršaj u napadu na našem Lovrenu.

29' - Prva prilika za Liverpool. Firmino je pucao glavom nakon ubačaja Hendersona, ali ravno u ruke De Gee.

25' - Rashford je ubacio s desne strane u sredinu, ali Karius je uspio presjeći loptu.

23' - United je preuzeo inicijativu, imao je nekoliko udaraca na gol, ali nijedan nije bio posebno opasan. S druge strane, Liverpool nema još nijedan udarac.

17' - Ibrahimović je pokušao s dvadesetak metara, ali nije to bio posebno kvalitetan udarac i Karius je bez problema uhvatio loptu.

14' - Pogba je pucao s 35 metara, ali otišla je lopta visoko preko gola.

12' - Liverpool posljednjih nekoliko minuta više ima loptu u nogama, ali zasad bez konkretnog učinka.

6' - Ibrahimović je pucao izravno iz slobodnog udarca s više od 30 metara, ali nije to bilo nimalo opasno po Liverpoolova vrata.

4' - Rashford je probao proći po desnoj strani, ali dobro je reagirao Lovren i otklonio potencijalnu opasnost.

1' - POČELA JE UTAKMICA!