KONTROVERZNA UTAKMICA REALA / Skandal u Španjolskoj, 'procurio' razgovor sudaca: Savez traži pomoć policije u otkrivanju 'krtice'

Nije bilo prekršaja na terenu i igra nije pregledana, tako da su VAR razgovori između službenih osoba trebali ostati privatni. Samo se službene recenzije objavljuju široj javnosti.

23.1.2024.
22:00

Španjolski nogometni savez (RFEF) podnio je žalbu španjolskoj policiji nakon što su VAR audio razgovori s nedjeljne utakmice između Real Madrida i Almerije, koji su uključivali nekoliko kontroverznih sudačkih odluka, procurili u medije, objavio je RFEF u utorak.

UPITNE SUDAČKE ODLUKE /

Veličanstveni preokret Real Madrida protiv posljednjeplasirane momčadi La Lige

Između ostalih, u javnost je izašao i razgovor između suca na terenu Francisca Josea Hernandeza Maesa i dužnosnika VAR-a Alejandra Hernandeza Hernandeza o mogućem crvenom kartonu za Viniciusa Jr. jer je udario protivnika u lice.

"RFEF, koji provodi internu istragu incidenta, smatra da je izuzetno ozbiljno izvlačenje ovog audiovizualnog materijala i nada se da će se što prije pronaći odgovor kako bi se utvrdilo tko je odgovoran," priopćio je RFEF.

Curenje zvuka rasplamsalo je vatru ionako vrlo kontroverzne utakmice u kojoj je Real izvukao pobjedu od 3-2 nad posljednjom Almerijom.

Naime, tijekom utakmice u naslovnoj ulozi bio je VAR, a gosti su nakon susreta bili ogorčeni suđenjem. Tri poziva iz VAR sobe spasila su Kraljevski klub. Jedanaesterac u korist Reala, potom poništeni pogodak Almerije i gol Viniciusua. Utakmica je produžena za 11 minuta, uz isključenje gostujućeg igrača i Carvajalov pobjednički gol u 99. minuti.

Igrači Almerije su nakon utakmice bili vrlo kritični prema sucu i VAR sobi.

"Netko je odlučio da ne možemo pobijediti i tako se dogodilo," jadao se Pubill na DAZN-u.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.