SEVILLA GURNULA MALLORCU I ANTU BUDIMIRA KORAK BLIŽE DRUGOJ LIGI: / Eibar praktički osigurao prvoligaški spas

Sevilla pobijedila Real Mallorcu sa 2:0 gurnuvši je korak bliže ispadanju

13.7.2020.
0:14

U susretu 36. kola Primere Sevilla je pobijedila Real Mallorcu sa 2:0 gurnuvši je korak bliže ispadanju iz elitnog razreda španjolskog nogometa.

MARCA SE POKLONILA ČUDESNOM LUKI: /

Kapetan Vatrenih završio na naslovnici, svi u Španjolskoj pričaju o njemu; 'Kraljevski Modrić'

Ante Budimir odigrao cijeli susret za Mallorcu

Sevilla je povela u 41. minuti golom Lucasa Ocamposa iz jedanaesterca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika domaćin je riješio u 84. minuti. Marokanski golman Yassine Bounou je ispucao dugačku loptu do svog sunarodnjaka Youssefa En Nesyria koji je sjajnim udarcem prebacio Manola Reinu za 2:0.

Ante Budimir je odigrao cijeli susret za goste koji se nalaze u zoni ispadanja s tri boda manje od Alavesa koji ima i utakmicu manje.

Leganes je produžio nadu u spas pobjedom protiv Valencije sa 1:0. Gosti su imali skoro 35 minuta igrača više i jedanaesterac, ali nisu uspjeli.

Pogodak odluke zabio je Rubena Perez u 18. minuti iz jedanaesterca. Leganes je od 54. minute igrao bez isključenog Jonathana Silve, a pet minuta kasnije Daniel Parejo je imao kazneni udarac, no loše je pucao.

Edu Exposito zabio oba za Eibar

Eibar je praktički osigurao prvoligaški spas gostujućom pobjedom protiv otpisanog Espanyola sa 2:0.

Oba gola zabio je Edu Exposito, prvog iz jedanaesterca u 25. minuti, a drugog 11 minuta kasnije iz odbijanca nakon što mu je Diego Lopez obranio kazneni udarac.

Gostujuću pobjedu upisao je i Athletic Bilbao koji je pobijedio Levente sa 2:1. Za goste je dvostruki strijelac bio Raul Garcia (4, 45+1), dok je pogodak za domaćine postigao Enis Bardhi (71).

Athletic prekinuo niz od dva poraza

Athletic je prekinuo niz od dva poraza, a današnjom pobjedom skočio je na sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu. Levante je četiri kola bez pobjede i zauzima 12. mjesto sa 43 boda.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 80 bodova, bodom više, ali i utakmicom manje od Barcelone, dok je treći Atletico Madrid sa 66 bodova.

REZULTATI: Espanyol - Eibar 0-2 Exposito (25-11m, 36) Levante - Athletic Bilbao 1-2 (Bardhi 71 / Garcia 4, 45+1) Leganes - Valencia 1-0 (Ruben Perez 18) Sevilla - Mallorca 2-0 (Ocampos 41-11m, En Nesyri 84)

U subotu: Atletico Madrid - Betis 1-0 (Costa 76) Valladolid - Barcelona 0-1 (Vidal 15) Osasuna - Celta Vigo 2-1 (Gallego 23, Arnaiz 90+1 / Mina 10)

U ponedjeljak: Alaves - Getafe Villarreal - Real Sociedad Granada - Real Madrid