SADA OVISE SAMI O SEBI / Rusi pucaju od optimizma: 'Pobijedit ćemo Hrvatsku i idemo u Katar'

Rusija je uoči posljednje dvije utakmice u kvalifikacijama vodeća momčad u skupini, a Hrvatska se nalazi na drugom mjestu s dva boda manje

12.10.2021.
16:17

Ruska nogometna reprezentacija u 8. kolu kvalifikacija za odlazak pobijedila je Sloveniju (2:1) i zasjela na prvo mjesto skupine H.

SLOVENCI NISU USPJELI IZNENADITI /

Rusi zabili dva gola u četiri minute, uzeli puni plijen u Mariboru i preskočili Vatrene

Vodeća u skupini do tada je bila hrvatska reprezentacija, no izabranici Zlatka Dalića remizirali su (2:2) protiv Slovačke u Osijeku i u posljednja dva kola ulaze kao drugoplasirana momčad.

Posljednja dva kola na rasporedu su 11. i 14. studenog. Vatreni će 11. studenog gostovati kod Malte, dok će Rusija dočekati Cipar u St Peterburgu. Tri dana poslije Hrvatska će na Poljudu dočekati Rusiju u utakmici koja će, po svemu sudeći, odlučiti pobjednika skupine i izravnog putnika na SP 2022.

Rusi prije okršaja s Hrvatskom igraju protiv Cipra.

Slovenija - Rusija

Veznjak ruske reprezentacije Daler Kuzjajev nakon pobjede svoje momčadi nad Slovenijom optimistično je najavio da će oni osvojiti skupini i izravno otići na SP.

"Dobro je što sve sada ovisi o nama. Pobijedit ćemo u sljedeće dvije utakmice Cipar i Hrvatsku i otići na Svjetsko prvenstvo", poručio je.