ULOVILI VELIKOG RIVALA / Mourinhova Roma slavila na krilima sjajnog Argentinca: Gotovo 70 minuta imali su igrača više

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je kao domaćin svladala Fiorentinu sa 2-0 (1-0)

15.1.2023.
23:16

Oba pogotka postigao je Paulo Dybala (40, 82), oba na dodavanje Tammyja Abrahama.

SLAVE VELIKU POBJEDU /

Rennes srušio PSG i pokvario veliki jubilej Kyliana Mbappe: Majer odličan, Donnarumma mu skinuo sjajnu priliku

Kod prvog pogotka Abraham je prsima smirio loptu za Dybalu koji je pucao sa 20-ak metara, lopta se odbila od bloka gostujućeg braniča i prevarila Terraciana, dok je kod drugog Abraham izbjegao zaleđe, probio desno krilo i uposlio natrčalog Dybalu koji je iz blizine zatresao mrežu.

Put ka pobjedi Romi znatno je olakšan u 24. minuti nakon dubioznog isključenja Doda zbog drugog žutog kartona.

Sedma Roma sada ima 34 boda, kao i peti Lazio te šesta Atalanta, dok je Fiorentina 10. sa 23 boda, koliko ima i deveti Torino.

Na vrhu je Napoli sa 47 bodova, devet više od drugog Milana, a 10 više od trećeg Juventusa i četvrtog Intera.