LIJEPE RIJEČI / Legendarni branič Manchester Uniteda se poklonio našem Luki: 'Jedan od najvećih ikada'

Rio Ferdinand je imao samo riječi hvale za našeg Luku

21.2.2023.
23:45

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Anfieldu deklasirao Liverpool s 5-2, dok je u drugom susretu večeri Napoli u Frankfurtu pobijedio Eintracht s 2-0. Uzvratni susreti su 15. ožujka.

KAKAV VELIKAN /

On 'razbio' njihovu veznu liniju pa mu cijeli Anfield zapljeskao: Ljudi se ne mogu prestati diviti veličini Modrića

"Redsi" i "Kraljevski klub" su na Anfieldu u reprizi lanjskog finala Lige prvaka odigrali fantastičnu utakmicu s čak sedam golova i nizom prilika na obje strane. "Redsi" su poveli 2-0, no europski prvak je u nastavku susreta preokrenuo rezultat postigavši čak pet golova. Real je time postao prvi klub u povijesti koji je zabio pet golova Liverpoolu u nekoj europskoj utakmici na Anfieldu.

Bio je to susret koji su obilježili i fantastičan pogodak Darwina Nuneza, nevjerojatne pogreške vratara Thibauta Courtoisa Alissona, te asistencija hrvatskog kapetana Luke Modrića.

Velik je

Luka Modrić je u 47. minuti ubacio iz skraćenog kornera, a Eder Militao glavom pogodio za vodstvo "Los Blancosa". U 55. minuti Real je zabio i četvrti pogodak. Benzema je primio loptu u kaznenom prostoru i pucao, no lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer.

Modrić je igrao do 87. minute, a njegova predstava je oduševila nogometni svijet. Kakvu je utakmicu odigrao jasno govori i da su mu aplaudirali navijači Liverpoola na kultnom Anfieldu kada je napuštao igru.

Nakon susreta poklonio mu se i legendarni branič Manchester Uniteda Rio Ferdinand, koji je na svom Facebook profilu podijelio fotografiju s Lukom i napisao:

"Jedan od najvećih veznjaka svih vremena".