KAKAV VELIKAN / On 'razbio' njihovu veznu liniju pa mu cijeli Anfield zapljeskao: Ljudi se ne mogu prestati diviti veličini Modrića

Real Madrid je uvjerljivo svladao Liverpool na Anfieldu rezultatom 5:2

21.2.2023.
23:12

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Anfieldu deklasirao Liverpool s 5-2, dok je u drugom susretu večeri Napoli u Frankfurtu pobijedio Eintracht s 2-0. Uzvratni susreti su 15. ožujka.

BRZ OPORAVAK! /

Veliki udarac za Dalića i Vatrene: Vlašić zbog 'posebnih pretraga' propušta utakmicu Hrvatske?

"Redsi" i "Kraljevski klub" su na Anfieldu u reprizi lanjskog finala Lige prvaka odigrali fantastičnu utakmicu s čak sedam golova i nizom prilika na obje strane. "Redsi" su poveli 2-0, no europski prvak je u nastavku susreta preokrenuo rezultat postigavši čak pet golova. Real je time postao prvi klub u povijesti koji je zabio pet golova Liverpoolu u nekoj europskoj utakmici na Anfieldu.

Bio je to susret koji su obilježili i fantastičan pogodak Darwina Nuneza, nevjerojatne pogreške vratara Thibauta Courtoisa i Alissona, te asistencija hrvatskog kapetana Luke Modrića.

Briljantan je

Luka Modrić je u 47. minuti ubacio iz skraćenog kornera, a Eder Militao glavom pogodio za vodstvo "Los Blancosa". U 55. minuti Real je zabio i četvrti pogodak. Benzema je primio loptu u kaznenom prostoru i pucao, no lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer.

Modrić je igrao do 87. minute, a njegova predstava je oduševila nogometni svijet. Kakvu je utakmicu odigrao jasno govori i da su mu aplaudirali navijači Liverpoola na kultnom Anfieldu kada je napuštao igru.

Naš Luka je upisao jednu asistenciju, imao je 69 dodira s loptom te 86,2% točnih dodavanja, njih čak 50 našlo je svoje suigrače, a valja dodati i kako je imao jedno ključno dodavanje, kada je kod drugog gola Benzeme proigrao Viniciusa koji je proslijedio loptu do Francuza. Pohvale na račun njegove igre pljušte sa svih strana.

Uspješno je centrirao u dva navrata te je ostvario tri uspješna driblinga, osvojio je četiri duela, te je po jednom presjekao i oduzeo loptu. Bila je to još jedna majstorska predstava našeg kapetana koji ne prestaje oduševljavati nogometni svijet.