RIJEKA PROPUSTILA ISKORISTITI DINAMOV KIKS: / Lokomotivi prva pobjeda u sezoni

Odigrane su posljednje dvije utakmice osmog kola hrvatskog nogometnog prvenstva.

11.9.2016.
21:16

Lokomotiva je uzbudljivu utakmicu u svoju korist riješila preokretom u osam minuta drugog poluvremena pri čemu je zaostatak od 0-2 pretvorila u pobjedu. Mirko Ivanovski promašio je jedanaesterac u sedmoj minuti, ali iskupio se golovima u 23. i 35. minuti, da bi sve bilo riješeno u korist gostiju već do 55. Dvojica igrača koja su ušla na poluvremenu, Lovro Majer i Ivan Antunović pogodili su za izjednačenje, a Fran Karačić za tri gostujuća boda.

U Vinkovcima su se susretli najbolji napad (Rijeka) i najslabija obrana (Cibalia) Prve HNL no, unatoč inicijativi Rijeke, završilo je miroljubivo. Spomenuti treba da je Rijeci poništen pogodak u 72. minuti kada je strijelcu Franku Andrijaševiću sviran (vrlo dvojbeni) prekršaj, ali i da je Austrijanac Alexandar Gorgon na samom kraju ogleda s bijele točke umjesto mreže naciljao okvir gola. Istaknuo se i Cibalijin vratar Matković s nekoliko obrana u izglednim situacijama gostujuće momčadi.

Rijeka je ovim rezultatom propustila kapitalizirati Dinamov posrtaj protiv Osijeka na Maksimiru, no predvodi ljestvicu s bodom prednosti pred hrvatskim prvakom.