'IZVUKLI' POBJEDU / Real nakon drame preuzeo vrh lige: Bili s igračem manje više od pola sata

Na vrhu su bodovno izjednačeni Real i Girona, a Madriđani su time iskoristili remi Girone kod Betisa ovog četvrtka.

21.12.2023.
23:32

Nogometaši madridskog Reala sretno su pobijedili Alaves u gostima 1-0, u dvoboju 18. kola španjolske La Lige, čime su se vratili na sam vrh ljestvice.

U SJAJNOJ FORMI /

Betis zaustavio sjajan niz Girone: Prvi remi nakon sedam pobjeda u nizu

Real je kod Alavesa do pobjede došao golom u 92. minuti. Nakon kornera najspretnije je reagirao omaleni Lucas Vazquez koji je glavom pogodio za 1-0. Inače, Real je od 54. minute imao igrača manje nakon isključenja Nacha, a odmah nakon toga trener Ancelotti je zamijenio hrvatskog veznog igrača Luku Modrića koji je počeo utakmicu.

Mallorca je na domaćem terenu svladala Osasunu s 3-2 premda su gosti poveli u sedmoj minuti golom Ibaneza. No, samo pet minuta kasnije Nastasić je izjednačio, a preokret je uslijedio početkom drugog dijela. Strijelci su bili Rodriguez u 53. i Raillo u 62. minuti.

Do kraja je Osasuna napadala, ali je uspjela tek smanjiti golom Garcije u 91. minuti. U šansama se nalazio i hrvatski napadač Ante Budimir koji je odigrao cijelu utakmicu za Osasunu.

Nogometaši Betisa, idući suparnici zagrebačkog Dinama u play-offu nokaut faze Konferencijske lige, odigrali su na domaćem terenu 1-1 protiv Girone. Prije gostovanja u Sevilli Girona je imala čak sedam ligaških gostujućih pobjeda u nizu, a bila je sasvim blizu i osme jer je vodila sve do 88. minute. Prvi pogodak na utakmici postigao je Ukrajinac Artem Dovbik koji je u 39. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0 Girone.

Betis je ipak izbjegao treći ovosezonski prvenstveni poraz u 88. minuti. Stvorila se gužva u gostujućem šesnaestercu, a sve je razriješeno gromovitim udarcem Pezzelle s 15 metara za konačnih 1-1.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.