Proveli se u Nizozemskoj kao na Maksimiru!

Nizozemska momčad AZ Alkmaara uvjerljivo je slavila protiv švedskog Malmöa 4:1, Dinamovog protivnika u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, u prvom kolu skupine G Europa lige.

16.9.2011.
1:32

AZ Alkmaar - Malmö 4:1 (Altidore 21, Elm 33, Maher 39, Holman 49 / Larsson 72)

Austria Beč - Metalist 1:2 (Jun 7 / Gueye 56, Xavier 79)

Tablica: 1. AZ Alkmaar 3 2. Metalist 3 3. Austria 0 4. Malmö 0 AZ je utakmicu riješio u prvom poluvremenu pogocima Altidorea u 21., Elma u 33. (11m) i Mahera u 39. minuti susreta. Tek što su se igrači vratili s predaha bilo je 4-0, a strijelac je bio Holman. Za goste je počasni pogodak postigao Larsson u 72. minuti utakmice iz jedanaesterca.

Ukrajinski Metalist Harkiv je kao gost bio bolji od Austrije Beč s 2-1. Austrijanci su poveli u sedmoj minuti preko Tomasa Juna i tu su prednost držali sve do 56. minute utakmice. Tada je prvo Gueye poravnao na 1-1, a Xavier zabio za pobjedu iz najstrože kazne u 79. minuti utakmice.

Club Brugge - Maribor 2:0 (Odjidja 7, Dirar 24)

Birmingham - Braga 1:3 (King 71 / Barbosa 7, Lima 59, Barbosa 88)

Tablica: 1. Club Brugge 3 2. Braga 3 3. Birmingham 0 4. Maribor 0

Portugalski nogometni klub Braga, prošlogodišnji finalist Europa lige, dobro je krenuo i ove godine u svoju europsku avanturu. Portugalska momčad je kao gost bila bolja od Birminghama s 3-1 u prvom kolu skupine H Europa lige.

Na samom početku prvog poluvremena, Helder Barbosa doveo je Bragu u vodstvo u 6. minuti prekrasnim pogotkom iz poluvoleja. S tim se rezultatom otišlo na predah. U nastavku su Portugalci nakon 15-ak minute igre povisili na 2-0 preko Lime. Nadu domaćim navijačima donio je Marlon King u 71. minuti, ali je Barbosa svojim drugim pogotkom dvije minute prije isteka devedesete zapečatio ovu utakmicu.

U drugom susretu skupine belgijska momčad Club Brugge bila je bolja od slovenskog Maribora s 2-0. Oba su pogotka pala u prvome poluvremenu, a strijelci su bili Odjidja-Ofoe u sedmoj i Dirar u 24. minuti susreta.

Udinese - Rennes 2:1 (Di Natale 39, Armero 83 / Hadji 19)

Atletico - Celtic 2:0 (Falcao 3, Diego 68)

Tablica: 1. Atletico 3 2. Udinese 3 3. Rennes 0 4. Celtic 0 U skupini I, Atletico Madrid je s 2-0 svladao škotski Celtic, koji je nakon izbacivanja švicarskog Siona naknadno uvršten u natjecanje. Pogotke su postigli Falcao (3) i Diego (68).

U istoj skupini Udinese je na svom stadionu zaostatak od 1-0 s početka utakmice preokrenuo u svoju korist, te su slavili rezultatom 2-1. Hadji je doveo goste u vodstvo u 19. minuti. Legenda talijanskog kluba Di Natale izjednačio je u 39., a za potpuni preokret zaslužan je Pablo Armero koji je u 83. zabio za konačnih 2-1.

Maccabi Haifa - AEK Larnaca 1:0 (Ghadir 54)

Steaua - Schalke 0:0

Tablica: 1. Maccabi Haifa 3 2. Schalke 1 3. Steaua 1 4. AEK Larnaca 0 Strijelci nisu bili previše raspoloženi u prvome kolu skupine J u kojoj je jedini pogodak postignut u utakmici Maccabija iz Haife i grčkog AEK-a. Izraelci su slavili s minimalnih 1-0, strijelac je bio Gadir u 54. minuti susreta. Drugi susret skupine između rumunjske Steaue iz Bukurešta i njemačkog Schalkea završio je s miroljubivih 0-0.

Wisla - Odense 1:3 (Kirm 54 / Johansson 36, Utaka 81, Jensen 90)

Fulham - Twente 1:1 (Johnson 19 / de Jong 41)

Tablica: 1. OB 3 2. Fulham 1 3. Twente 1 4. Wisla 0 Danska momčad Odensea slavila je na gostovanju kod poljske Wisle Krakow s 3-1 kasnim golovima Utake i Jensena. Johansson je doveo dansku momčad u vodstvo u 35. minuti prvog poluvremena. Kirm je izjednačio za Wislu u 54., ali je koncentracija Poljacima popustila na samom kraju što su iskoristili Utaka u 80. i Jensen u 90. minuti susreta za konačnih 3-1.

Drugi susret skupine između Fulhama i Twentea završen je bez pobjednika, 1-1, iako nizozemska momčad nije postigla pogodak, već je on djelo vratara londonske momčadi Marka Schwarzera.

Anderlecht - AEK 4:1 (Suarez 16, 40, 84, Jovanović 33 / Leonardo 36)

Sturm - Lokomotiv Moskva (Szabics 14 / Obinna 28, Sychev 29)

Tablica: 1. Anderlecht 3 2. Lokomotiv 3 3. Sturm 0 4. AEK 0

U posljednjoj skupini L Anderlecht je hat-trickom Suareza s 4-1 bio bolji od grčkog AEK-a. Čak četiri pogotka mogli su vidjeti gledatelji Constant Vanden Stock stadiona u prvome poluvremenu od kojih su tri zabili njihovi ljubimci. Suarez je otvorio golijadu u 16. minuti utakmice, a na njega se nadovezao Jovanović u 34.

Samo dvije minute kasnije Leonardo vraća AEK u život, ali Suarez, svojim drugim pogotkom u 41. ponovno vraća na dva razlike. Rezultat se nije mjenjao do 84. minute kada je Suarez istaknuo kandidaturu za najboljeg strijelca Europa lige ove sezone svojim trećim pogotkom večeri.