IGRALI SU I DRUGI HRVATI / Pašlićeva Atalanta ponovno na vrhu Serie A: Spektakl između dva hita prvenstva

Atalanta sada ima 21 bod, jedan više od drugog Napolija

9.10.2022.
17:16

Nogometaši Atalante stigli su na vrh ljestvice talijanskog prvenstva iako su na gostovanju kod Udinesea ispustili prednost od 2-0 te odigrali 2-2 (1-0).

SPASIO IH LUKIĆ /

Torino Nikole Vlašića i Ivana Jurića se ispromašivao pa sretno iščupao bod u 90. minuti

Sastav iz Bergama poveo je golom Lookmana (36) nakon dodavanja Muriela, a upravo je Muriel (56-11m) i povisio na 2-0 iz kaznenog udarca kojega je sam izborio početkom nastavka. No, Udinese je ipak spasio bod zahvaljujući Deulofeuu (67) koji je iz sjajno izvedenog slobodnog udarca smanjio na 1-2, a onda i Perezu (78) koji je udarcem glavom iz blizine poravnao na 2-2.

Mario Pašalić je igrao za Atalantu do 79. minute.

Atalanta trenutno prva

Atalanta sada ima 21 bod, jedan više od drugog Napolija, trećeg Udinesea i četvrtog Milana, ali Napoli ima utakmicu manje jer će od 18 sati gostovati kod Cremonesea.

Domagoj Bradarić ostao je na klupi Salernitane koja je ostvarila važnu domaću 2-1 (1-0) pobjedu protiv Verone. Strijelci za domaće bili su Piatek (18) i Dia (90+4), dok je za goste uspješan bio Depaoli (57). Salernitana je 11. sa 10 bodova, dok je Verona u zoni ispadanja, 18. s pet bodova.

Ranije u nedjelju su Torino i Empoli igrali 1-1 (0-0). Povela je gostujuća momčad pogotkom Destra (49), a Torino je do izjednačenja i boda došao na kraju susreta zahvaljujući golu Lukića (90). Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić je odigrao cijeli susret za Torino, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 46.minuti za Empoli. Torino nakon devet kola zauzima 10. mjesto na ljestvici sa 11 bodova, dok je Empoli 14. s osam bodova.