PONOVNO IZGUBIO ŽIVCE / Otvorena istraga protiv Ronalda: Gnjusnim potezom odgovorio na provokacije

Otegotne okolnost za Ronalda bi mogla biti činjenica da mu ovo nije prvi ispad s navijačima u Saudijskoj Arabiji od kako je u nju stigao u prosincu 2022. godine.

26.2.2024.
13:52

U derbiju 21. kola saudijskog prvenstva, ali i hrvatskih veznjaka, Al Nassr Marcela Brozovića je slavio 3:2 protiv Al Shababa Ivana Rakitića.

KAKVE SCENE /

Uznemirujuć sadržaj: Sutkinja u Španjolskoj 'pogodila' kameru, krv je počela teći na sve strane

Goste je u vodstvo doveo Cristiano Ronaldo s bijele točke u 21. minuti, a na identičan način je izjednačio Yannick Carrasco u osmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Anderson Talisca ponovno je doveo Al Nassr u vodstvo u 46. minuti, a Carlos Junior je u 67. minuti zabio za novo izjednačenje. Ipak, Talisca je bio junak na kraju utakmice budući da je u 86. minuti zabio za veliku pobjedu.

Al Nassr je ovom pobjedom zadržao priključak za vodećim Al Hilalom, koji ima četiri boda više, ali i utakmicu više. Al Shabab je na 11. mjestu s 24 boda.

No, iako je utakmica bila sjajna s pet golova i puno uzbuđenja, dan nakon nje se najviše priča o incidentu koji je Ronaldo imao s navijačima.

Uzvratio navijačima koji su skandirali 'Messi'

Tijekom cijele utakmice domaći navijači provocirali su portugalsku zvijezdu tako što su skandirali ime Lionela Messija, njegovog najvećeg rivala. Situacija je to kojoj smo svjedočili već nekoliko puta, Ronaldo inače ne reagira na takve provokacije, ali sada se nije mogao suzdržati.

Nakon utakmice, tijekom proslave pobjede, okrenuo se prema tribini s domaćim navijačima, stavio ruku iza uha da ih "bolje čuje", a zatim nekoliko puta stisnutom šakom išao gore dolje oko međunožja.

Prema saudijskim novinama Asharq al-Awsat, koje je prenio i Reuters, ta bi gesta mogla koštati peterostrukog osvajača Zlatne lopte. Oni tvrde kako je nogometni savez Saudijske Arabije otvorio istragu o Ronaldovom ponašanju.

Portugalca su zbog neprimjerene geste kritizirale i brojne osobe iz javnog života u Saudijskoj Arabiji, a među njima i Waleed Al Farraj, saudijski pisac i TV voditelj. "Stegovna komisija je pred svojim najvećim ispitom do sada. Pričekati ćemo i vidjeti, no sve ima svoje granice, bez obzira koliko ste poznati. Tako je u svim velikim ligama", poručio je na X-u.

Hrvatska u Rumunjskoj može napraviti veliki korak prema prvom mjestu! Dvoboj 28. veljače pratite na Voyo.