OPRAVDALE ULOGU FAVORITA / Norvežanke bez milosti prema Hrvatskoj i u drugoj utakmici: Čeka nas B Liga

Norvežanke su prije četiri dana pobijedile u Osijeku s 3-0 te s ukupnih 8-0 očekivano pobijedile izabranice Nenada Gračana koje su u dva dvoboja uputile dva udarca unutar okvira norveškog gola.

27.2.2024.
20:23

Norveška ženska nogometna reprezentacija izborila je ostanak u grupi A Lige nacija pobijedivši najbolje hrvatske nogometašice i u uzvratnom dvoboju odigranom u utorak u Stavangeru, gdje je konačan rezultat bio 5-0.

NAJRADIJE BI U IGRU /

Perišić ne može dočekati povratak: Zagrijavao se s ostatkom ekipe uoči Kupa

Domaća reprezentacija je u Stavangeru povela u 9. minuti, kad je odbiju loptu od vratnice u mrežu pospremila Elisabeth Terland. U 32. minuti su Norvežanke na isti način došle i do drugog pogotka, a Anu Filipović je svladala Sophie Haug. Ista je igračica u 40. minuti postigla svoj drugi pogodak i donijela tri gola prednosti Norveškoj.

Hrvatske nogometašice su u 65. minuti uputile prvi udarac prema norveškom golu, a domaću vrataricu Cecilie Fiskerstrand na intervenciju je natjerala Ivana Slipčević.

U sljedećoj minuti Frida Leonhardsen-Maanum postigla je pogodak za 4-0 lukavo izvedenim slobodnim udarcem. Ista je igračica u 78. minuti po drugi put zatresla mrežu za konačnih 5-0.

Hrvatske nogometašice će tako i u sljedećem izdanju Lige nacija biti u grupi B.

Hrvatska u Rumunjskoj može napraviti veliki korak prema prvom mjestu! Dvoboj 28. veljače pratite na Voyo.