VRIJEDAN BOD / Ludnica u Francuskoj: Metz gubio pa s igračem manje preokrenuo, Vitinhaa spasio Marseille

U drugom kolu francuskog prvenstva vidjeli smo kandidata za najuzbudljiviju utakmicu sezone

18.8.2023.
23:25

Na otvaranju 2. kola francuskog nogometnog prvenstva Metz i Marseille su odigrali 2-2 na stadionu Saint-Symphorien.

PRVI BODOVI /

Nottingham Foresta pred svojim navijačima upisao prvu pobjedu u sezoni, Sheffield i dalje na nuli

Gosti su poveli u 14. minuti, a strijelac je bio Emran Soglo. U 52. minuti momčadi iz Marseillea poništen je pogodak za 2-0, na intervenciju iz VAR sobe, zbog prekršaja koji je prethodio golu.

Domaća momčad je u 59. minuti ostala s igračem manje jer je Ababacar Lo isključen zbog opasnog starta. No, Metz je s desetoricom došao do preokreta. Izjednačio je u 65. minuti Cheickh Sabaly, a u 71. minuti je Georges Mikautadze doveo Metz u vodstvo.

Konačnih 2-2 postavio je Vitinhaa u 82. minuti.

Marseille je s četiri boda na vrhu ljestvice, a Metz je prvim bodom u novoj sezoni privremeno došao na 13. poziciju među 18 klubova koliko ih se od ove sezone natječe u elitnom razredu francuskog klupskog nogometa.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.