Barcelona je svladala na svom stadionu Camp Nou drugoligaša Cordobu s 5:0 u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa kralja te se s ukupnih 7:0 plasirala u četvrtfinale.

11.1.2013.
8:53

Najbolji nogometaš svijeta Argentinac Lionel Messi, koji je u prvoj utakmici zabio oba gola u pobjedi 2:0, uzvratni je dvoboj pratio s klupe za pričuvne igrače.

Za njegovim ulaskom u igru nije bilo potrebe jer su njegov osnovni posao, zabijanje golova, uspješno odrađivali suigrači.

Konkretnije, dvostruki strijelci David Villai Alexis Sanchez, odnosno Thiago Alcantara, koji je zabio prvi gol na utakmici u 17. minuti.

Villa je poentirao u 21. i 26. minuti, a Sanchez u 55. i 85. minuti.

Betis je u Sevilli pobijedio drugoligaša Las Palmasa 1:0 pogotkom Rubena Castra u 85. minuti, što mu je bilo dovoljno za prolaz, nakon što je prvi ogled završio 1:1.

U četvrtfinalu će Barcelona zaigrati protiv Malage, a Betis protiv madridskog Atletica. Od ranije su poznata dva četvrtfinala para u kojima igraju Zaragoza i Sevilla te Real Madrid i Valencia.

Četvrtfinalni ogledi na rasporedu su 16. i 23. siječnja.