PRIJATELJSKE UTAKMICE / Kroos se vratio asistencijom u sedmoj sekundi, brazilsko 'čudo od djeteta' slomilo Englesku na Wembleyju

Endrick je u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Rodryga, a devet minuta kasnije zabio jedini gol na utakmici

24.3.2024.
9:12

Reprezentacija Njemačke, domaćina ovogodišnjeg Europskog nogometnog prvenstva, dobila je važnu injekciju samopouzdanja u subotu, nakon što je u Lyonu pobijedila Francusku s 2-0.

ODLUKA JE PALA /

Kroos se nakon tri godine vraća igranju za Elf: 'Izbornik me tražio...'

Utakmica je tek počela, a Njemačka je povela. Florian Wirtz je postao novi njemački rekorder jer je uspio postići pogodak za samo sedam sekundi.

Povratnik u "Elf" nakon trogodišnjeg izbivanja Toni Kroos je bio dodavač, a Wirtz je dalekometnim projektilom svladao Bricea Sambu.

Bolju i konkretniju igru, Nijemci su okrunili u 49. minuti, kad je Jamal Musiala obavio veći dio posla, a Kai Havertz je samo skrenuo loptu u mrežu za konačnih 2-0.

Momčad Juliana Nagelsmanna će u ovom terminu još za tri dana ugostiti Nizozemsku u Frankfurtu, dok će Francuska istog dana na Velodromeu u Marseilleu biti domaćin reprezentaciji Čilea.

Pobjeda Brazila na Wembleyju

Nogometna reprezentacija Brazila svladala je Englesku s minimalnih 1-0 gostujući na Wembleyju u prijateljskom dvoboju.

U sadržajnom dvoboju jedini je pogodak pao u 80. minuti, a postigao ga je 17-godišnji napadač Endrick nakon odličnog dodavanja Viniciusa Juniora. Endrick je u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Rodryga.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Austrija koja je s 2-0 slavila protiv Slovačke u Bratislavi. Christoph Baumgartner je već u 1. minuti svladao Martina Dubravku, a konačnih 2-0 postavio je Andreas Weimann u 82. minuti.

Dvoboj Irske i Belgije u Dublinu završio je bez pogodaka, a najbliže mu je bila domaća reprezentacija koja je u 28. minuti imala kazneni udarac zbog igranja rukom. Evan Ferguson je bio izvođač, ali je njegov udarac belgijski vratar Matz Sels uspio obraniti. Pogodaka nije bilo ni u Kopenhagenu, gdje je Danska na Parkenu ugostila Švicarsku.