OREŠČANINOVI IZABRANICI / Hrvatska srušila Njemačku na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Sljedeća utakmica Hrvatske U19 reprezentacije bit će protiv Turske u subotu u Varaždinu u 16:30 sati.

20.3.2024.
18:22
Sasa Miljevic/PIXSELL

U prvom kolu kvalifikacijskog susreta Skupine 6 za Europsko prvenstvo, Hrvatska U19 nogometna reprezentacija ostvarila je pobjedu u Varaždinu rezultatom 2:1. Hrvatski junak ove utakmice bio je vratar Borna Buljan, koji je u 89. minuti obranio udarac s bijele točke i osigurao pobjedu za mladu hrvatsku momčad.

GOLIJADA /

Jarnijev nasljednik debitirao remijem protiv Njemačke: U 90. naš golman obranio penal

GOLIJADA /

Osim Buljanove obrane jedanaesterca, ključni trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti. Tada je 18-godišnji Roko Brajković, perspektivni igrač Hajduka, postigao impresivan pogodak za vodstvo Hrvatske. Nakon izvedenog kornera, Brajković je primio loptu na 20-ak metara od gola, kontrolirao ju prsima i majstorskim udarcem zatresao mrežu njemačkog vratara Dennisa Seimena.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Branko Pavić u sedmoj minuti, dok je za goste iz Njemačke gol postigao Maza u 32. minuti. Buljan je u 89. minuti obranio udarac Dženana Pejčinovića.

Nakon prvog kola, Turska se nalazi na prvom mjestu skupine s boljom gol razlikom, dok je Hrvatska na drugom mjestu. Njemačka je treća, a Rumunjska posljednja.