VUKU SE REPOVI / HNS-ova sudačka komisija: 'Hajduku je trebao biti isključen igrač. Nekontroliranom brzinom i otvorenim đonom startao je na protivnika'

Hajduk je u posljednjoj utakmici pobijedio Varaždin 2:1, a nakon susreta puno se priča o velikoj sudačkoj pogrešci

12.10.2022.
17:53
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka su u dramatičnoj završnici na Poljudu došli do pobjede nad Varaždinom od 2-1 (1-1) u dvoboju 12. kola Hrvatske nogometne lige. Vodeći pogodak za Hajduk postigao je Emir Sahiti u 33. minuti prekrasnim "škaricama" s 11 metara. U 71. minuti je Varaždin izjednačio pogotkom Frana Brodića, a konačnih 2-1 postavio je Nigerijac Awaziem u devetoj minuti sučevog dodatka.

PREPOZNAJETE LI GA? /

Jedan od najvećih hrvatskih sportaša u povijesti pojavio se na Poljudu i srdačno pozdravio s predsjednikom Hajduka

Utakmicu na Poljudu sudio je mladi Ante Čulina iz Zagreba i nakon susreta ostao je dojam da je napravio dvije ozbiljne pogreške. Obje na štetu Varaždina. Prvo, kada je u 14. minuti Marko Livaja s dvije noge startao na Matiju Kataneca, a za to nije dobio ni žuti karton. Drugo, kada je na kraju prvog poluvremena Marco Fossati jako grubo startao na nogu Kolarića i mogao ga ozbiljno ozlijediti, a sudac je hajdukovcu pokazao samo žuti karton.

O suđenju u toj utakmici već se duže priča i brojni sudački eksperti ističu da je Čulina napravio pogriješio, a sada se o svemu oglasila i sudačka komisije HNS-a koja je istaknula da je sudac trebao isključiti Fossatija.

"40. minuta: Neispravna odluka suca utakmice u interpretaciji pravila XII (Gruba igra). Incident u kojem igrač Hajduka visokim intenzitetom,

Nogometaši Hajduka su u dramatičnoj završnici na Poljudu došli do pobjede nad Varaždinom od 2-1 (1-1) u dvoboju 12. kola Hrvatske nogometne lige. Vodeći pogodak za Hajduk postigao je Emir Sahiti u 33. minuti prekrasnim "škaricama" sa 11 metara. U 71. minuti je Varaždin izjednačio pogotkom Frana Brodića, a konačnih 2-1 postavio je Nigerijac Awaziem u devetoj minuti sučevog dodatka.

O suđenju u toj utakmici već se duže priča i brojni sud+čki eksperti ističu da je Čulina napravio pogriješio, a sada se o svemu oglasila i sudačka komisije HNS-a koja je istaknula da je sudac trebao isključiti Fossatija.

"40. minuta: Neispravna odluka suca utakmice u interpretaciji pravila XII (Gruba igra). Incident u kojem igrač Hajduka visokim intenzitetom, nekontroliranom brzinom otvorenim đonom starta na nogu suparnika, smjernicama PNI-e smatra se prekršajem “grube igre” obavezno disciplinski kažnjivim isključenjem. KNS HNS-a podsjeća suce na važnost timskog rada i odgovornost pomoćnih sudaca u incidentima koji se dogode u njihovoj domeni odgovornosti. Razmatrajući da je igrač Hajduka jasno ugrozio sigurnost suparnika, KNS-HNS-a očekuje obaveznu VAR intervenciju i donošenje ispravne odluke isključenja", stoji u zaključku HNS-ove sudačke komisije.