OSIJEK ZASJEO NA VRH TABLICE / Veliki derbi u Gradskom vrtu pripao domaćinima, Mierez nakon krasne akcije srušio Rijeku

Tekstualni prijenos utakmice između Osijeka i Rijeke mogli ste od 21 sat pratiti na portalu Net.hr

15.8.2021.
23:03
Davor Javorovic/PIXSELL

U derbiju 5. kola Prve HNL u Gradskom vrtu je Osijek je pobijedio Rijeku s 1-0 i preuzeo vrh ljestvice.

BORBA ZA VRH TABLICE /

Pogledajte kako izgleda okršaj Osijeka i Rijeke na Gradskom vrtu

Pobjednički gol za Osječane dao je Ramon Mierez (17) .

Derbi je odlučila prekrasna akcija domaćina u 17. minuti kada je Bartolec ubacio s desne strane, a Argentinac Ramon Mierez u skoku nadvisio dva igrača Rijeke i pogodio za 1-0.

Domaćini su znalački sačuvali vodstvo i skočili na vrh ljestvice s 13 bodova ispred Lokomotive i Hajduka, koji imaju po 10 bodova, dok je Rijeka s prvim porazom sezone ostala četvrta sa 7 bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 5. kolo

Osijek, stadion Gradski vrt, 21.00

Osijek - Rijeka 1:0 (Mierez 17')

Osijek:Ivušić, Bartolec, Kleinheisler, Jugović, Bočkaj, Mierez, Žaper, Škorić, Lončar, Bralić, Mance

Rijeka: Prskalo, Galešić, Murić, Obregon, Pavičić, Ampem, Velkovski, Krešić, Stanić, Tomečak, Abass

90' + 4' Gotova je utakmica, Osijek je pobijedio 1:0 i zasjeo na prvo mjesto tablice.

90' + 1' Bohar je sada nakon ubačaja Nejašmića zabio drugi gol, ali to on vrijediti jer ga je sudac poništio zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

90' + 1' Umalo novi gol u mreži Rijeke. Bočaj je pucao izravno iz konera, Prskalo je to nekako uspio izbaciti.

85' Dvostruka promjena u momčadi Osijeka. Iz igre izlaze Bartolec i Mierez, a ulaze Miloš i Hiroš.

78' Možda i najbolji pokušaj Rijeke. Murić je sjajno pucao s nešto manje od dvadeset metara, a Ivušić je još bolje obranio.

68' Pokušaj Pilja koji se sjurio prema golu Rijeke, izašao kao pobjednik iz duela s Abassom pa pucao s ruba šesnaesterca, ali, na njegovu žalost, to odlazi pored gola.

61' Tomić radi dvije promjene u svom sastavu. Galešić i Velkovski izlaze, a ulaze Galović i Vukčević.

60' Nova dobra prilika za Osječane. Kleinheisler je izvrsno prošao, ušao u kazneni prostor pa pucao, ali Prskalo je spreman.

Osijek - Rijeka

54' Ogromna šansa za Osijek. Jugović je nakon ubačaja ostao sam u šesnaestercu Rijeke i pucao, ali gađa blok, a odbijenu loptu hvata Prskalo.

48' Riječani su prvi pokušali u nastavku. Stanić je pucao, domaći braniči to blokiraju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

45' + 4' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Četiri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

43' Mogla je ovo biti dobra prilika za Rijeku, Ivušić je izbio pred gol Osijeka, ali Ivušić je bio brži.

40' Ivušić bez problema lovi udarac Ampema s dvadesetak metara.

33' Opasnost pred golom Rijeke.Mierez nakon ubačaja vraća glavom loptu u peterac, ali tamo nema Osječana.

28' Abass je najopasniji igrač Rijeke. Prvo je ubacio, braniči osijeka to blokirali, a onda je pucao prema golu, a Ivušić to zaustavlja.

23' Jako je vruće u Osijeku, sudac je sada dao pauzu nogometašima za osvježenje.

17' GOOOL Osijek vodi 1:0! Mierez je glavom matirao Prskala nakon ubačaja Bartolca.

12' Murić je dobro prošao i uputio udarac s dvadesetak metara, ali nije bio precizan.

5' Ubačaj Bočkaja s lijevog boka, Mance ne uspijeva dobro zahvatiti loptu glavom i ona odlazi pored gola.

4' Miran početak utakmice, Osijek ima laganu inicijativu.

1' Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

Zagrijavanje igrača prije utakmice

______________________________________________________________________________________________________

20.00 Stigli su sastavi.

Osijek i Rijeka odigrat će u nedljeju (21 sat) derbi 5. kola Prve hrvatske nogometne lige. Osijek u ovaj susret ulazi kao drugamomčad na tablici HNL-a s 10 bodova, isto koliko ima prva lokomotiva. Rijeka je četvrta sa sedam bodova.

Obje su te momčadi tijekom tjedna igrali utakmice u 3. pretkolu Konferencijske lige, no s različitim uspjehom.

Osječani su na svojem terenu odigrali 1:1 s CSKA iz Sofije i nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice pa su ispali iz europe, dok su Riječani na svojoj Rujevici uvjeljivo svladali škotski Hibernian i plasirali se u play-off konferencijske lige.

"Igramo protiv dobre momčadi, koja je dobro ušla u sezonu. Bili su uspješni u Europi, na tome im čestitamo, ali naravno da očekujemo još jednu dobru utakmicu pred našim navijačima i da se nadamo pobjedi. Ova utakmica protiv CSKA je osim rezultata donijela dobrih stvari, vidjeli smo borben, angažiran i discipliniran Osijek koji suparniku malo toga dozvoljava i to očekujem u nedjelju protiv Rijeke, izjavio je uoči ovog dvoboja trener Osijeka Nenad Bjelica, a strateg Rijeke Goran Tomić je poručio:

"Još jedna u nizu teških utakmica. Osijek je odlično krenuo u prvenstvo, čeka nas težak posao. Mi smo spremni, ekipa se regenerirala i vjerujem da smo spremni za pozitivan rezultat."

Treneri obje momčadi imaju problema s ozljedama u svojim sastavima. Bjelica je otkrio da Hiroš, Bohar i Jurčević možda neće moći nastupiti, a u momčadi Rijeke sigurno neće zaigrati Labrović i Drmić, a možda i Čerin.

Posljednji put Rijeka i Osijek igrali su u travnja, a tada je njihova utakmica na Rujevici završena bez pogodaka.