SRBIJA SENZACIONALNO NA SP-U / Golom u 90. šokirala Portugal usred Lisabona i rasplakala Cristiana Ronalda

Srbija golom u 90. šokirala Portugal i rasplakala Cristiana Ronalda

15.11.2021.
0:10

Nogometne reprezentacije Španjolske i Srbije pridružile su se Hrvatskoj kao momčadi koje su u nedjelju izborile plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

RUSIJA TUGUJE /

'Zaboravili smo igrati nogomet u utakmici u kojoj smo ga morali igrati. Hrvati su bili u općoj ofenzivi'

Švedska pala u Sevilli

Španjolska je osvojila prvo mjesto u skupini B 1-0 (0-0) domaćom pobjedom u Sevilli protiv izravnog konkurenta Švedske, dok je Srbija osvojila skupinu A šokantnom 2-1 (1-1) pobjedom na gostovanju kod Portugala u Lisabonu u još jednoj "majstorici" za prvo mjesto.

Španjolskoj je u Sevilli bio dovoljan i remi, no svejedno je kontrolirala utakmicu čitavim tijekom, a bolju igru je okrunila i golom Morate u 86. minuti. Bivši igrač Dinama Olmo opalio je s više od 20 metara, Olsen je odbio loptu u gredu od koje se odbila na nogu Morati koji nije mogao promašiti.

Furija natjecanje okončala sa 19 bodova

Španjolska je tako natjecanje u skupini okončala sa 19 bodova, četiri više od druge Švedske koja će u dodatne kvalifikacije.

Na Luzu je Portugal bio u istoj situaciji kao i Španjolska, čak i remi na domaćem terenu ga je vodio u Katar, a u 2. minuti je situacija bila još bolja nakon što je Renato Sanches svladao Rajkovića za 1-0. Srbiju je u igru vratio Rui Patricio velikom pogreškom u 33. minuti kada nije uspio zaustaviti udarac Tadića koji je išao ravno u njega pa se na odmor otišlo s rezultatom 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 90. minute kada je Aleksandar Mitrović glavom zakucao ubačaj Tadića u mrežu iza Rui Patricija za veliko slavlje Srbije.

Srbija osvojila prvo mjesto sa 20 bodova

Srbija je osvojila prvo mjesto sa 20 bodova, dok je Portugal ostao drugi sa 17 pa će prolazak u Katar morati tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

Iz Europe su se još ranije na SP plasirali Danska, Njemačka, Francuska i Belgija, praktički je to uspjelo i Engleskoj koja u ponedjeljak samo ne smije izgubiti od San Marina, dok se preiostala dva izravna putnika traže između Italije i Švicarske u ponedjeljak te Nizozemske i Norveške u utorak.

REZULTATI:
SKUPINA A:
Luksemburg - Irska 0-3 (Duffy 67, Ogbene 75, Robinson 88)
Portugal - Srbija 1-2 (Renato Sanches 2 / Tadić 33, Mitrović 90)

SKUPINA B:
    Grčka - Kosovo 1-1 (Masouras 44 / Rrahmani 76)
    HRVATSKA - Rusija 1-0 (Kudrjašov 81-ag)
    Malta - Slovačka 0-6 (Rusnak 6, 16, Duda 8, 69, 80, De Marco 72)
    Slovenija - Cipar 2-1 (Zajc 48, Gnezda Čerin 84 / Kakoulli 89)
    SKUPINA J:
    Lihtenštajn - Rumunjska 0-2 (Man 8, Bancu 87)
    Sjeverna Makedonija - Island 3-1 (Alioski 7, Elmas 65, 86 / Thorsteinsson 54)
    Armenija - Njemačka 1-4 (Mkhitarjan 59-11m / Havertz 15, Gundogan 45+4-11m, 50, J. Hofmann 64)
  1. Njemačka 10 9 0 1 36-4 27
  2. Sjeverna Makedonija 10 5 3 2 23-11 18
  3. Rumunjska 10 5 2 3 13-8 17
  4. Armenija 10 3 3 4 9-20 12
  5. Island 10 2 3 5 12-18 9
  6. Lihtenštajn 10 0 1 9 2-34 1