REAL MADRID - EINTRACHT: 2-0 / 'Kraljevi' osvojili europski Superkup: Alaba i Benzema srušili Eintracht, Modriću je ovo 21. trofej u bijelom dresu

Utakmicu Real Madrida i Eintrachta u europskom Superkupu mogli ste pratiti uživo na Net.hr-u

10.8.2022.
22:53

Nogometaši madridskog Reala pobjednici su ovogodišnjeg europskog Superkupa, oni su u Helsinkiju svladali Eintracht iz Frankfurta sa 2-0 (1-0).

SPEKTAKL U FINSKOJ /

Ovako izgleda obračun Real Madrida i Eintrachta za europski Superkup

Pogotke za pobjednika Lige prvaka protiv pobjednika Europske lige postigli su David Alaba (37) i Karim Benzema (65).

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 66. minute, a ovaj Superkup mu je 21. trofej koji je osvojio kao igrač "Kraljevskog kluba".

_____________________________________________________

Europski Superkup

Finska, Helsinki, Olimpijski stadion

Real Madrid - Eintracht Frankfurt 2:0 (Alaba 38', Benzema 65')

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde, Vinicius, Benzema

Eintracht: Trapp, N'Dicka, Sow, Kamada, Rode, Toure, Borre, Lenz, Lindström, Tuta, Knauff

90' + 3' Gotova je utakmica, Real je pobijedio 2:0 i osvojio europski Superkup! Modriću je to 21. trofej u dresu Kraljevskog kluba.

89' Eintracht pokušava zabiti na kraju utakmice, u velikoj su ofenzivi, ali sve nijhove pokušaje zaustavlja obrana Reala.

85' Ništa vrijedno spomena se nije dogodilo u zadnjih desetak minuta, Real mirno ide prema novom trofeju.

76' Smirila se igra nakon drugog gola Reala, Madriđani mirno privode susret kraju.

66' Luka Modrić izlazi iz igre. Ancelotti je umjesto njega uveo Rodryga.

65' GOOOOL Real vodi 2:0. Benzema je zabio snažnim udacem s ruba šesnaesterca nakon sjajne akcije Reala.

61' Casemiro je pogodio gredu silovitim udarcem s 20 metara. Sreća je spasila Nijemce sada.

55' Novi veliki promašaj Viniciusa. Modrić ga je proigrao, a on pucao iz blizine, ali Trapp brani.

51' Lindstrom je prolazio po desnoj strani i moglo je biti jako opasno po "Kraljeve", ali Casemiro ga je zaustavio na vrijeme.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

41' Umalo 2:0 za Real. Benzema se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac s 15 metara odlazi pored gola.

38' GOOOL Real vodi! Za vodstvo je glavom zabio Alaba. Asistirao mu je, također glavom, Casemiro.

37' Ogromna šansa za Real. vinicius je odigrao dupli pas s Benzemom , sjurio se u šesnaesterac i pucao, a Trapp sjajno obranio.

35' Real sada pokušava centaršutevima napraviti nešto, ali braniči Eintrachta su sigurni.

31' Luka Modrić igra jako dobro i u svom stilu "dirigira" igrom Reala.

26' Nova prilika za Eintracht. Knauff je pucao, a Courtois obranio.

23' Nakon ove dvije stopostotne šanse igra se malo smirila.

17' Ogromna šansa za Real. Benzema je proigrao viniciusa, a on pucao s osam metara, ali Tuta je uklizao i počistio s crte.

14' Nova šansa za Nijemce i to jako velika. Kamada se našao pred Courtoisom i pucao, ali Belgijanac je to još bolje obranio.

11' Lindstrom je sada išao prema golu Reala i pucao, a Cortois obranio. Ali i da je zabio to ne bi vrijedilo jer je označeno zaleđe.

11' Real je s visokim presinog potpuno zaustavio Eintracht, ništa još Nijemci nisu pokazali.

9' Valverde je sada pokušao proći, Nijemci to zaustavljaju. Osim toga, ništa se bitno nije dogodilo.

6' Miran početak utakmice, nije bilo zanimljivosti. Igrači Reala imaju inicijativu, ali nisu uspjeli kreirati bilo kakvu šansu.

1' Počela je utakmica.

________________________________________________________________________

19.45 Stigao je i sastav Eintrachta, hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić je na klupi, kao i drugi hrvatski nogometaš u njihovim redovima Hrvoje Smolčić.

19.30 Stigao je sastav Real Madrida, Luka Modrić kreće od prve minute.

________________________________________________________

U Helskinkiju, glavnom gradu Finske, u srijedu u 21 sat će snage u europskom Superkupu odmjeriti Real Madrid, osvajač prošlosezonske Lige prvaka, i osvajač Europske lige njemački Eintracht. Real je u svibnju s 1-0 bio pobijedio Liverpool u finalu LP dok je Eintracht Frankfurt bio bolji od Glasgow Rangersa boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Realov trener Carlo Ancelotti (63) rekao je da će protiv Eintrachta poslati na teren jedanaestoricu igrača koja su prije tri mjeseca osvojila Ligu prvaka, a među kojima je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

"Ovdje smo zahvaljujući radu koji su obavili oni koji su osvojili Ligu prvaka. Nije ju doduše osvojilo samo 11 igrača, čime mnogi sada zaslužuju igrati, ali počet ću s onima koji su igrali u finalu Lige prvaka, uz možda dvije do tri nedoumice", izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije.

"Ova dvojica koja su samnom izašla na konferenciju za medije (Modrić i Benzema) će vjerujem igrati. Budu li htjeli, naravno", rekao je Ancelotti.

Napadač Karim Benzema (34) je kapetan momčadi a veznjak Luka Modrić (37) njegov zamjenik, kada na terenu nije pričuvni branič Nacho Fernandez (32).