ARGENTINI VELIKI DERBI: / Messi ostao na klupi, Di Maria emotivnom proslavom dirnuo cijeli stadion

Argentinska nogometna reprezentacija otvorila je nastup na specijalnom izdanju Copa Americe pobjedom protiv branitelja naslova Čilea.

7.6.2016.
8:50
AFP, Thearon W. Henderson

U 'reprizi' lanjskog finala Gauči su u kalifornijskoj Santa Clari svladali Čile s 2-1 i to bez pomoći najboljeg svjetskog nogometaša Lionela Messija kojeg je izbornik Gerardo Martino ostavio na klupi kako bi se do kraja oporavio od ozljede leđa. U izostanku Messija, bljesnuo je Angel di Maria koji je odigrao odličnu utakmicu i u 51. minuti postigao vodeći pogodak za Argentinu nakon proigravanja Evera Banege. Gol je krilni napadač PSG-a posvetio baki koja je preminula nekoliko sati prije utakmice.

Čile u velikoj krizi

Svega osam minuta kasnije uloge su bile zamijenjene: ovaj put je Di Maria bio asistent, a zabio je dosadašnji veznjak Seville Banega koji će od sljedeće sezone igrati za Inter. Čileanci su u sudačkoj nadoknadi uspjeli tek ublažiti poraz, a strijelac je bio Jose Pedro Fuenzalida. Za neuvjerljivi Čile je ovo već peti poraz u posljednjih šest utakmica.

U drugoj utakmici skupine D Panama je u Orlandu pobijedila Boliviju s 2-1, a dvostruki je strijelac bio Blas Perez. Za poražene je zabio Juan Carlos Arce. U sljedećem kolu Argentina će u Chicagu igrati protiv Paname, dok će u Foxboroughu sudariti Čile i Bolivija. U četvrtfinale će proći po dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.

SLIKA ZA POVIJEST: Izbornik Argentine napravio nešto što se Messiju inače nikako ne smije napraviti