KAOS U FINALU / Amerikanci osvojili Ligu nacija, meksički navijači dvaput prekinuli susret homofobnim povicima pa se potukli

Meksički savez već je nekoliko puta kažnjavan od FIFA-e financijski te igranjem pred praznim tribinama, kao u kvalifikacijama za SP u Kataru

25.3.2024.
11:33

Sjedinjene Američke Države i treći su put u isto toliko održanih natjecanja osvojili CONCACAF Ligu nacija nakon što su u finalu u Arlingtonu pobijedile Meksiko 2:0.

KAKVA DRAMA U AMERICI /

Incidenti obilježili CONCACAF-ovu Ligu nacija: Reprezentativci Meksika i SAD-a potukli se na terenu, a sada su suspendirani

Amerikanci su prvi put slavili 2020. pobjedom 3:2 protiv Meksika, potom su tri godine kasnije u finalu porazili Kanadu 2:0, a ovaj put identičnim rezultatom i Meksiko. Tayler Adams je doveo SAD u vodstvo u 45. minuti, a konačni rezultat postavio je Giovanni Reyna u 63. minuti.

"Sretan sam zbog pobjede, ali i zbog gola. Već smo neko vrijeme zajedno i mislim da znamo što je potrebno za pobjede na velikim utakmicama i turnirima i nadamo se da ćemo to moći prenijeti na Copa America," rekao je Reyna (21) kojem je to bio osmi gol u američkom dresu.

Utakmica je u samoj završnici dva puta nakratko prekinuta zbog homofobnih ispada meksičkih navijača. Nakon upozorenja s razglasa povici 'Puto' američkom golmanu Mattu Turneru su se i dalje nastavili pa je sudac prekinuo susret. Nakon pet minuta utakmica je nastavljena, no nastavili su se i povici pa je utakmica prekinuta i drugi put. Neki od naijvača Meksika su udaljeni s tribina, a susret je ipak na kraju odigran.

Povici 'Puto' su najčešći u ovakvim ispadima, a brojne su rasprave o tome jer riječ se upotrebljava za mnoga značenja, pogotovo u 'slengu', no činjenica je kako je Meksički savez već nekoliko puta kažnjavan od FIFA-e financijski te igranjem pred praznim tribinama, kao u kvalifikacijama za SP u Kataru.

Spomenimo i kako je pred kraj spomenute utakmice u Ligi nacija jedan navijač SAD-a ušetao među meksičke navijače te počeo plesati, da bi na kraju dobio batina, a tučnjave su zabilježene i nakon utakmice i to između meksičkih navijača koji su se potukli međusobno.