NIKO KOVAČ MOGAO JE SAMO GLEDATI: / Ribery zabio golčinu protiv Eintrachta, pogodak Iličevića u Hannoveru

Nogometaši Bayerna pobijedili su Eintracht iz Frankfurta (kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač) 1:0 u 28. kolu njemačke Bundeslige, došavši do 23. prvenstvene pobjede.

2.4.2016.
17:15

Najljepši potez utakmice izveo je Franck Ribery, Francuz je u 20. minuti sjajno reagirao na odbijenu loptu nakon što je Götzeov šut obranio Lukas Hradecky. Bio je to tek drugi gol u sezoni za Riberyja koji je propustio većinu utakmica zbog problema s gležnjem. No, protiv Kovačeve momčadi zabio je škaricama za pamćenje, a pamtit će se i kao njegova 200. bundesligaška utakmica.

Pogodak Ive Iličevića

Trener Bayerna Pep Guardiola održao je obećanje kako neće odmarati igrače za utakmicu Lige prvaka protiv Benfice, što baš i nije odgovaralo Eintrachtu koji je pretposljednji na ljestvici. Momčad Nike Kovača bila je preslaba za domaćine. U utakmici Kovačevi igrači nisu uputili ni jedan udarac u okvir Bayernova gola (ukupno četiri), dok su igrači Bayerna uputili 21 udarac, od kojih je 10 išlo u okvir.

HSV se 3:0 pobjedom nad posljednjeplasiranim Hannoverom izvukao od zone ispadanja. Cleber je pogotkom u 61. minuti donio vodstvo gostima iz Hamburga, Ivo Iličević je u 73. minuti pogotkom povećao vodstvu, a pobjedu je potvrdio Nicolai Müller dvije minute kasnije.

Kramarićev Hoffenheim igra u nedjelju

Rezultati 28. kola: Bayern - Eintracht Frankfurt 1:0, Darmstadt - Stuttgart 2:2, Hannover - HSV 0:3, Ingolstadt - Schalke 3:0, Mainz - Augsburg 4:2, Borussia Dortmund - Werder (18.30); u nedjelju igraju: Borussia Mönchengladbach - Hertha, Hoffenheim - Köln.

Poredak: Bayern 72, Borussia (D) 64 (utakmica manje), Hertha 48 (-1), Bayer (L) 45, Mainz 44, Schalke 44, Borussia (M) 42 (-1), Wolfsburg 38, Ingolstadt 36, HSV 36, Köln 33 (-1), Stuttgart 33, Darmstadt 29, Werder 28 (-1), Augsburg 28, Hoffenheim 27 (-1), Eintracht (F) 27, Hannover 17.