ŠARIĆ JE U TEŠKOM RAZDOBLJU: / Jedan mu igrač krade minute, a on se pogubio! Prijeti mu katastrofa; 'Dario igra kao da loptu vidio nije'

'Šarić je imao 4 poena u utakmici, i dalje pokazuje kako ne želi napadati i biti agresivan'

2.1.2020.
8:49
Screenshot: You Tube

Posljednja tri susreta u NBA ligi za svoje Phoenix Sunse, ponajbolji hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je loše. U pobjedi svoje momčadi u Sacramentu 29 prosinca za 21:10 minuta na parketu nije zabio niti jedan poen, uz dva skoka i dvije asistencije. Nakon toga, u srazu s Portlandom u gostima Dario je ubacio svega 2 poena za 16:52 minute igre, uz 2 skoka i šut iz igre 1-5. Samo za usporedbu, u Sacramentu je iz igre imao 0-7.

ODLAZAK ČOVJEKA KOJI JE ZAUVIJEK PROMIJENIO NBA LIGU: /

Preminuo je legendarni David Stern

Startao u petorci

I onda noćas po hrvatskom vremenu u kultnom Staples Centru Šarić je, počevši utakmicu u petorci, standardno za njega u tekućoj sezoni, za 14:20 minuta ostvario učinak od 4 poena uz skok i dodavanje. Iako je još uvijek na respektabilnom prosjeku od 11.0 poena, 7.1 skok i 2.1 dodavanje po utakmici, jasno kako se Šibenčanin nalazi u igračkoj krizi.

Mizerne brojke u posljedna tri susreta

U posljednje tri utakmice Šarić je na prosjecima od 2,0 poena, 1,7 skokova i 1,0 asistencije i mizernih 20% šuta iz igre za 17 minuta na parketu. Imao je Dario i u prethodne tri sezone, posebno u rookie sezoni u Philadelphiji te lani u Minnesoti, nizove od tri ili četiri utakmice na kojima ništa nije mogao pogoditi, ali bi barem u skokovima i agresijom na parketu bio na razini. No, sad se jednostavno ugasio, pogubio...

Mikal Bridges zamijenio ga u igri i ukrao mu minute

Hoop Ball Fantasy javlja kako je Dario Šarić u porazu od Lakersa igrao svega 14 minuta i ostvario još jednu predstavu za zaborav. U tekstu se ističe kako je Šarić odigrao svega 14 minuta jer je Mikal Bridges, igrač s klupe koji ga je zamijenio u igri, za 25 minuta ubacio 4 poena uz 7 skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu. Naglašava spomenuti portal kako je Bridges igrač kojeg vrijedi zadržati, dok je Šarić na rubu i u opasnoj zoni ispadanja iz petorke.

Ukoliko bi se to dogodilo, bio bi to udarac za Šarića, zato što bi onda kod svog trenera Montyja Williamsa mogao pasti u drugi plan.

'Sunsi se trebaju riješit Darija Šarića'

Loš period tijekom sezone svako ima. Sezona je duga, puno je oscilacija u igri. No, ono što je Šariću potrebno je samopouzdanje. A navijačko nezadovoljstvo moglo bi mu ga još više narušiti, kao i eventualno ispadanje iz petorke. Naime, malo smo prosurfali bespućima Twittera i naišli na kritike NBA fanova...

"Sunsi trebaju uzeti drugog čistog šutera i riješit se Darija Šarića u nadolazećem periodu, sve do roka, ako žele biti kompetativni za play-off", mišljenje je jednog NBA pratitelja.

Kritike dijela NBA fanova na Twitteru

Drugi navijač istaknuo je:

"Šarić je imao 4 poena u utakmici, i dalje pokazuje kako ne želi napadati biti agresivan".

Neki se i sprdaju...

"LeBron nije bio nikad zdraviji kad je vidio Šarića i Rubija".

"Vidio sam Darija Šarića i počeo plakati".

"Dario Šarić igra košarku kao da loptu nikad vidio nije".

Ima i onih koji ga brane i u njemu vide kvalitetu koju on - ima!

No, ima i onih koji su stali u obranu šibenskog košarkaša...

"Šarić bi trebao otići negdje gdje će ga više cijeniti".

"Šarić je najbolji krilni centar koji smo imali još valjda od zauvijek, ali trebamo gledati negdje drugdje još za tu poziciju".

"Kao navijač 76-ersa svjestan sam što Dario Šarić može, a čuvanje Anthony Davisa nije jedno od tih stvari".

Rezultati NBA utakmica odigranih 1 siječnja:

Washington Wizards - Orlando Magic 101:122 New York Knicks - Portland Trail Blazers 117:93 (Mario Hezonja nije igrao za Portland Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 106:104 (Dragan Bender nije igrao za Milwaukee) Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 117:107 (Dario Šarić u 14 minuta ostvario 4 koša, šut 2-3, 1 skok i 1 asistenciju za Phoenix)