BITKA SE NASTAVLJA U BOSTONU / Celticsi se spasili 'metle': Briljantni Jayson Tatum slomio Miami, utakmica odlučena u tri lude minute

Boston je pobjedom u Miamiju izborio petu utakmicu u finalu Istoka

24.5.2023.
7:45

Bostaon Celticsi pobijedili su na gostovanju Miami Heat 116:99 i tako stigli do prve pobjede u seriji, kojom su smanjili zaostatak na 1:3 i spasili se 'metle' u finalu Istočne konferencije.

ISPISALI POVIJEST /

Denver pomeo Lakerse i izborio svoje prvo NBA finale: Jokić anulirao čudesnu izvedbu LeBrona i ponio MVP nagradu finala Zapada

Celticse je do velike pobjede predvodio sjajni Jayson Tatum s 33 koša (od čega 25 u drugom poluvremenu) i 11 skokova.

Utakmica je odlučena u tri "lude" minute u posljednjoj četvrtini. Miami je, naime imao vodstvo od devet poena, a onda su Celtici proigrali "kao u transu" i u tri minute napravili seriju 18:0 kojom su preokrenuli utakmicu.

Ovom su pobjedom Celticsi izborili barem još jednu utakmicu, koja će se odigrati u Bostonu u noći s četvrtka na petak.

"Samo smo pokušavali spasiti sezonu", rekao je Tatum nakon utakmice.

"Sada samo moramo ići osvojiti još jednu, to je sve što je važno," rekao je Marcus Smart, koji je ubacio 11 poena za Boston. "Imamo utakmicu po utakmicu. Shvaćamo da su izgledi protiv nas, ali mi smo momčad koja vjeruje u nas bez obzira na sve, a sve što je važno je sljedeća utakmica."

Jayleen Brown je ubacio 17 koševa, a Derrick White dodao je 16 za  Celticse, koji su preokrenuli rezultat nadigravši Heat 38-23 u trećoj četvrtini.

Jimmy Butler je predvodio Miami sa 29 poena i devet skokova.  Gabe Vincent postigao je 17 pogodaka, a Caleb Martin dodao je 16 s klupe za Heat.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnjaod 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!