ISTU STVAR SU NAPRAVILI I PRIJE OKRŠAJA S VATRENIMA / UEFA pokrenula disciplinski postupak protiv Engleza

Disciplinski postupak protiv Engleskog nogometnog saveza ortvoren je zbog dva incidenta njihovih navijača

8.7.2021.
13:08

Engleska nogometna reprezentacija prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedila Dansku sa 2-1 (1-1, 1-1).

RIJETKI SU OVO PRIMIJETILI /

Svi pljuju po Englezima, a jeste li znali da je gol Danske također trebao biti poništen? Pogledajte što se dogodilo

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti. Englezima će to biti prvo finale na Europskim prvenstvima nakon što su 1968. bili treći, a 1996. zapeli u polufinalu, dok je Italija jedini naslov osvojila 1968. godine, a još dva puta izgubila u finalima (2000., 2012.).

Nakon što su Englezi ušli u finale, zavladala je ogromna euforija u cijeloj zemlji, no već dan nakon utakmice tamošnji Savez našao se u problemima.

UEFA je, naime, u četvrtak otvorila disciplinski postupak protiv Engleskog nogometnog saveza zbog dva incidenta njihovih navijača.

Prvo su engleski navijači prije početka susreta zviždali dok je svirala danska himna i na taj način prekršili UEFA-ine paavila. Isto su učinili i tijekom intoniranja njemačke himne prije utakmice osmine finala, ali i prve utakmice na Euru, protiv Hrvatske.

Dugi incident dogodio se u 103. minuti, prije nego što je Kane zabio odlučujući pogodak.

Kasper Scmeichel prije jedanaesterca

Na televizijskoj snimci se vidi kako je netko od gledatelja zelenom laserskom zrakom ometao Schmeichela prilikom izvođenja kaznenog udarca za Englesku u produžetku. Schmeichel je obranio udarac Harryja Kanea, no lopta se odbila prema engleskom kapetanu koji je iz popravnog pokušaja ipak postigao odlučujući pogodak za prolazak u finale.