388. OLD FIRM / Celticu utješna pobjeda nad Rangersom

Domaćin je slavio 2:1, što je Celticu prva ovosezonska pobjeda u četiri utakmice. Rangers je već ranije osigurao naslov prvaka Škotske.

5.5.2010.
7:58

Nakon što je Rangers već osvojio naslov škotskog prvaka, do utješne pobjede 2:1 u 388. Old Firmu došli su nogometaši Celtica. Pogotke za domaćine na Celtic Parku postigli su Lee Naylor iz slobodnog udarca i Marc-Antoine Fortune na asistenciju Naylora. Strijelac za Rangers bio je Kenny Miller.

Domaćini su poveli već u 8. minuti, Naylor je izveo slobodni udarac, lopra je u zidu nekog apogodila i promijenila smjer. Rezultat je mirovao do 43. minute kada je s ruba peterca loptu glavok u mrežu pospremio Miller na ubačaj Stevena Whittakera.

Radost gostiju trajala je svega dvije minute.

Prvu ovosezonsku pobjedu, u četiri derbija, osigurao je Celticu Marc-Antoine Fortune u 45. minuti glavom nakon ubacivanja Naylora.

rangers je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 90. minuti zbog drugog žutog kartona travnjak napustio McCulloch.