"NE ŽELIM BITI UTEG": /

Crnoja podnio ostavku, novi ministar nepoznat

Image
Foto: Pixsell, Robert Anić

"U protekla dva dana sve smo razglabali, predočio sam dokumente pravnim ekspertima koji su zaključili da nema krivice koja mi se stavlja na teret. Međutim, ne želim biti uteg ovoj Vladi.

28.1.2016.
15:44
Pixsell, Robert Anić
VOYO logo

Ministar branitelja Mijo Crnoja podnio je ostavku samo šest dana nakon što je izabran na tu funkciju. Dogodilo se to poslije dva dana rasprava, koje uključuju i sinoćnji maratonski sastanak premijera Oreškovića, potpredsjednika Vlade Karamarka i Petrova s Crnojom. Optužbe da je više puta prijavljivan za fizičko nasilje i da je bio prijavljen na lažnoj adresi, zapečatile su mu ministarsku funkciju. Crnoja će u povijest ući kao ministar s najkraćim stažem u Banskim dvorima.

Image
OREŠKOVIĆ: /

Zahvaljujem Crnoji, uskoro ćemo naći novog čovjeka

Image
OREŠKOVIĆ: /

Zahvaljujem Crnoji, uskoro ćemo naći novog čovjeka

"U protekla dva dana sve smo razglabali, predočio sam dokumente pravnim ekspertima koji su zaključili da nema krivice koja mi se stavlja na teret. Međutim, ja ne želim biti uteg ovoj Vladi, problem zbog kojega Vada ne bi uspjela i država krenula nabolje. Premijeru sam dao ostavku", kazao je Crnoja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Pozdravljam sve hrvatske branitelje", dodao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Orešković: Zahvaljujem Crnoji, ovo ministarstvo mi je prebitno

Novinarima se obratio premijer Tihomir Orešković.

"On je čovjek koji se borio za ovu zemlju i zavrijedio je malo pažnje, pa smo prodiskutirali dokumente koje je dao. On je dao ostavku i ja sam je prihvatio. Zahvaljujem se gospodinu Crnoji jer je branio ovu zemlju i svim braniteljima koji su je oslobodili. Ovo je meni prebitno ministarstvo. Zahvaljujem mu se i želim mu sve najboplje", kazao je Orešković.

Ostavku je komentirao i Tomislav Karamarko: "Sve smo proučili i zatražili mišljenje eksperata, a Crnoja je dokazao da su sve to bile laži i obmane. Klasična haranga koja nije bila potrebna".

I danas se proučavala dokumentacija

Nakon što je odrađena prva sjednica Vlade, u Banskim dvorima su nastavljeni razgovori o političkoj sudbini Crnoje. Uz ministra, na sastanku su bila oba potpredsjednika, te premijer Orešković, a u zgradu Vlade je oko 14.30 ušao HDZ-ov tajnik za branitelje Josip Vidović. Nije htio odgovarati na novinarska pitanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Vladi su bili pravni stručnjaci koji su i danas proučavali svu dokumentaciju vezanu uz optužbe na račun ministra branitelja Mije Crnoje, nakon čega su premijer Orešković te Karamarko i Petrov s njim obavili razgovor, doznaje N1 Televizija u Banskim dvorima.

U zgradi Vlade bio je i volonter-savjetnik ministra Crnoje Herman Vukušić, javlja HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Crnoja jutros imenovan u stručna tijela

Zanimljivo, na današnjoj sjednici Vlade u 10 sati ujutro Mijo Crnoja imenovan je u stručna tijela, odnosno u Koordinaciju za upravljanje državnim nekretninama i unutarnju sigurnost, što vjerojatno ide kao imenovanje po službenoj dužnosti.

Podsjetimo, jučerašnji sastanak o Crnoji trajao je nevjerojatnih 11 sati, te se odužio do duboko u noć. Crnoja se od afere s prijavljivanjem lažnog boravišta brani dokumentacijom koju su pregledali vladini pravnici, a navodno su pozvani i neovisni stručnjaci.

Crnoja ne vidi razloga za odlazak

Podsjetimo, Crnoja je u srijedu više puta rekao da ne vidi razloga da da ostavku. Božo Petrov i Most jasno su izjavili da znaju kako bi postupio njihov član, dok je Tomislav Karamarko rekao da ako se ogriješio o zakon, mora otići, ali da neće pristati na javni linč.

Njegovu navodnu izjavu da će branitelji "krenuti u rat" bude li smijenjen Crnoja, prosvjednici u šatoru u Savskoj su demantirali, te rekli da se nemaju nikakvu namjeru miješati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Premijer Tihomir Orešković jučer je najavio da će njegov stav biti poznat tijekom popodneva, no to se nije dogodilo, jer je sastanak završio bez dogovora.

Ministar s najkraćim stažem

Mijo Crnoja postao je ministar s najkraćim stažem u povijesti hrvatske države. Do sada su najkraće mandate imali Osman Muftić, ministar znanosti i tehnologije u razdoblju od 17. srpnja 1991. do 31. srpnja 1991, Slavko Degoricija koji je bio ministar u Vladi od 17. srpnja 1991. do 31. srpnja 1991, Šime Đodan koji je u ministarstvu obrane proveo 15 dana, od 2. srpnja 1991. do 17.srpnja 1991, te Onesin Cvitan, ministar unutarnjih poslova od 2. srpnja 1991. do 17. srpnja 1991.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

savrseni
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo