Tajni zakon privlačnosti o kojem nitko ništa ne zna, a može nam u korijenu promijeniti život

Image

Još uvijek smo zapeli u istom tvrdoglavom uvjerenju da sve što nam se događa jest posljedica vanjskih čimbenika

22.9.2016.
21:01
VOYO logo

Većina ljudi nije ni svjesna koju količinu snage zapravo posjeduje. Ako nam se, na primjer, dogodi nešto neobjašnjivo ili iznenađujuće, uvijek mislimo da je riječ o pukoj slučajnosti. To samo pokazuje da smo još uvijek zapeli u istom tvrdoglavom uvjerenju da sve što nam se događa jest posljedica vanjskih čimbenika i ne možemo prihvatiti da sami možemo oblikovati svijet u kojem živimo.

Znanstveni dokaz za takvo razmišljanje našao je Richard Davidson, svjetski poznati neurolog sa Sveučilišta u Wisconsinu. Proveo je eksperiment u kojem je proučavao mozak osam budističkih svećenika u trenucima kada su svoje misli fokusirali na osjećaje poput suosjećanja, radosti ili sreće, a rezultati su nadmašili sva očekivanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Struktura mozga mogla bi se mijenjati snagom volje

Moždana aktivnost u lijevom prednjem režnju, odgovorna za proizvodnju pozitivnih osjećaja, nadmašila je aktivnost u desnom prednjem režnju koja proizvodi negativne osjećaje. Nešto ovako nitko nikada nije primijetio proučavajući mentalnu aktivnost.

Na temelju rezultata donesen je važan zaključak: sve je vjerojatnije da se struktura mozga, kao što je s oblikom tijela, može mijenjati snagom volje. Može se reći da je ovo temelj zakona privlačnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Da bismo ga okrenuli u našu korist, moramo bolje razumjeti interakciju uma i tijela. Evo kako to možete postići.

1. Gradite stvarne veze

Image

Nove veze u mozgu izgrađujemo stjecanjem znanja kroz prikupljanje informacija. Svaki put kada naučimo nešto novo, stvori se nova neurološka veza. Pamćenje održava tu vezu, a ponavljanjem informacija neuroni održavaju znanost o buđenju odnosa.

Zakon privlačnosti radi na isti način. Ako svakog dana po dva tjedna provedete dva sata u meditaciji s naglaskom na jednu jedinu misao, primjerice da postanete najbolji što možete biti, ovime trenirate mozak kako da ubaci te misli u pamćenje, kao da su već tamo dugo vremena.

Mozak će, dakle, registrirati te misli i ubaciti ih u memorijsku banku i tako projicirati osobu koja ćete postati u budućnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

2. Premrežite svoje misli

Dokazano je da se svaki put kada pomislite pozitivnu ili negativnu misao u tijelu stvaraju kemijske reakcije. To je zato jer su emocije krajnji proizvod svih iskustava, bila ona imaginarna ili stvarna. Što dulje mislimo na nešto, to više održavamo mogućnost da će se ona i ostvariti na pozitivan ili negativan način. Ako se držimo jedne te iste negativne misli, možemo je otjerati uvođenjem novih pozitivnih misli i tako razbiti ovisnost.

3. Kontrolirajte osjećaje mislima

Image

Živimo u društvu u kojem tijelo caruje nad umom, što je totalno pogrešan pristup. Da bismo manifestirali svoju stvarnost i ono što želimo, moramo resetirati naše automatske postavke tako da tijelo bude sluga umu, a ne obratno. Primjerice, kada ste nesigurni u sebe počinjete razmišljati onako kako se osjećate. Zatim se počinjete osjećati onako kako razmišljate pa osjećaj postaje posljedica razmišljanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Um uroni u tijelo i zapravo počinjete razmišljati kao vaše tijelo, a ne kao um jer dopuštate da vas preuzme osjećaj nesigurnosti. Kada bismo razbili ovu petlju misli i osjećaja postali bismo više svjesni svega oko sebe i imali bismo više kontrole nad vlastitim životom.

Promijenite način na koji razmišljate i promijenit ćete život.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo