ZAKUHTAVA SE HNL / Dinamo nastavio 'lov' na Hajduk, Bijeli su još uvijek jedini stopostotni

Nogometaši Dinama svladali su Rijeku s 2-1 (1-0) u derbiju i posljednjoj utakmici 6. kola HNL-a odigranoj na stadionu Maksimir pred više od 9000 gledatelja. Vodeći pogodak za Dinamo postigao je Marko Bulat u 37. minuti na asistenciju Brune Petkovića. U 84. minuti Petković je postao i strijelac, kad je iskoristio kazneni udarac za 2-0. U 90. minuti Marco Pašalić je iz slobodnog udarca, uz pomoć Luke Menala, svladao Nevistića za konačnih 2-1. Šest dana otkako je napustio Rijeku i odlučio preuzeti vođenje Dinama, Sergej Jakirović je dobio priliku svoju novu momčad suprostaviti onoj koju je slagao za tekuću sezonu. Poput Jakirovića, i suparnički trener Željko Sopić je u derbiju debitirao na klupi novog kluba u HNL-u. "Rat" na relaciji Rijeke i Dinama, koji je započeo Jakirovićevim odlaskom na klupu hrvatskog prvaka, nastavljen je i u uvodu za derbi. Predsjednik Rijeke Damir Mišković je najavio da neće utakmicu pratiti iz lože na Maksimiru, a to je i obećanje je i ispunio pa se zajedno s članovima uprave kluba pridružio riječkim navijačima na južnoj tribini stadiona. Izjave trenera Jakirovića i Sopića nakon utakmice pogledajte u prilogu u nastavku.