Aplikacija koja omogućava ženama da recenziraju muškarce poput restorana

Alexandra Chong željela je pomoći ženama i njihovim ljubavnim životima tako da im omogući da ocjenjuju muškarce.

11.4.2013.
12:24
VOYO logo

Zašto je ova aplikacija korisna? Na webstranici Onlulu.com ponuđen je odgovor:

"Ako sretnete tipa na zabavi i složite se, priznajte da idete na Facebook i Google kad dođete kući kako biste ga potražili. Lulu je mjesto za vaše istraživanje... Lulu vam govori stvari koje želite znati: je li srcolomac ili vaš budući suprug? Ovo je najbrži način na koji možete saznati ima li on dobar zapis povijesti druženja s damama."

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Korisnice su upućene na to da se prijave preko Facebooka, kako bi se osiguralo da ovaj virtualni prostor bude namijenjen "isključivo damama" (tj. u postavkama vašeg Facebook računa morate imati odabran ženski spol). Žene koje se prijave u aplikaciju mogu nakon toga ocjenjivati sve svoje muške Facebook prijatelje.

Ova aplikacija također omogućuje ženama da vide kako su ostale korisnice već ocjenile neke od njihovih prijatelja. Sve recenzije muškaraca su anonimne, a korisnice moraju odrediti između ponuđenih ocjena - od pozitivnih u rangu #AlwaysPays, #RespectsWomen, #HotCar #CallsOnTime, do negativnih #Boring, #GlassHalfEmpty, #WearsEdHardy, #NapoleonComplex.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dakle, u grubom prijevodu od #UvijekPlaća, #PoštujeŽene, #DobarAutomobil, #Zove na vrijeme do #Dosadan, #ČašaPoluprazna, #NosiEdHardy i #KompleksNapoleona.

Kompanija koja stoji za ove aplikacije opisuje svoj proizvod riječima da je to "aplikacija pametnih cura za privatne preporuke i recenzije muškaraca". Ipak, upada u oči perverzija da je aplikacija usmjerena prema atributima muškaraca kao što su bogatstvo, moć, seksualnost i sl. te da bez dobrog izgleda, još boljeg automobila i debelog novčanika muškarac nije vrijedan pažnje budući da je u tom slučaju riječ o seljačini, primitivcu i neandertalcu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Ako muškarac nije dobar u određenoj kategoriji, onda on može promijeniti svoje ponašanje", kaže gđa. Chong čiji autoritet moralne policajke nije samo ironičan, već i egoističan.

Iako su neki mediji s pravom kritizirali aplikaciju, mnogima je ona bila samo zanimljiva vijest i nisu pridavali nimalo pažnje njenoj seksističkoj prirodi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Je li seksizam samo seksizam onda kada muškarac prema seksističkim kriterijima sudi o ženama ili vrijedi i obratno?

Compylr.com se stoga pita kako se ovi ljudi ne ogade kompanijama i investorima jer "doslovno profitiraju na bazi ogovaranja i kleveta o ljudima koji, po svemu sudeći, nemaju pojma da se njihovi privatni podaci javno koriste protiv njih bez njihovog pristanka. Jednostavnije rečeno, ova kompanija, ova aplikacija, njezini korisnici i gđa. Chong trebali bi se sramiti".

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Fnc 16
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo