Testiranja će početi u San Franciscu i još jednom gradu, rekao je Brian Elliott, generalni diraktor Google Expressa, koji već dostavlja kupljenu robu, uključujući i suhu hranu.
"Puno je naših prodavača imalo uspjeha s ovim programom, ali mi danas još ne predstavljamo cijelu trgovinu", rekao je Elliott. "Ovo je naša želja, kao i želja prodavača, da pomognemo našim mušterijama da im se može dostaviti kompletna ponuda trgovine".
PITAJTE SVOG PRIJATELJA GOOGLEA: Isplati li vam monitrati solarne panele?
Google je zainteresiran za dostavu u domove i poslovne prostore, čime je postao direktni konkurent Amazonu, koji je izbacio svoju AmazonFresh uslugu u nekoliko američkih gradova. U travnju su bili najjeftiniji u New Yorku.
Prodaja namirnica preko interneta u SAD-u je industrija s prometom od 10.9 milijardi dolara, a očekuje se da će tržište godišnje rasti 9,6 % do 2019.
Testovi sa svježom hranom, uključujući voće i povrće, dio su odmaka od dostava iz skladišta, što može povećati kompleksnost te zahtijeva frižidere, rekao je Elliott. Pružanje mušterijama više opcija trebalo bi povećati dobit i prodaju.
"Ako trebam nekome platiti da preveze proizvod od točke A do točke B, što više stvari prevozi to mi je veća dobit zbog ukupnog smanjenja troškova", rekao je.
Bloomberg/Tehnoklik.hr