Zvezdi pripao derbi

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca u velikom derbiju osmog kola prvenstva Srbije sa 10:8

22.12.2012.
18:50

Vaterpolisti Crvene zvezde slavili su u velikom derbiju pošto su bili bolji od kragujevačkog Radničkog u osmom kolu Prve lige rezultatom 10:8 (4:1, 1:2, 5:3, 0:2).

Ekipa trenera Dejana Savića Zvezda je u okršaju dve ekipe koje su meč ušle bez poraza u dosadašnjem delu sezone prikazala bolju partiju i na kraju zasluženo trijumfovala pred oko 2.500 gledalaca na bazenu Tašmajdan.

Crveno-beli su furiozno otvorili meč i već posle prve četvrtine imali tri gola prednosti, ali Kragujevčani u drugom periodu se vraćaju u igru i smanjuju na samo gol zaostatka.

Na početku treće četvrtine Zvezda ponovo preuzima inicijativu iu dolazi do novog osetnijeg vođstva (9:5). Čvrstom odbranom u poslednjoj četvrtini crveno-beli su obezbedili pobedu koja je mogla da bude i ubedljivija da na gostujućem golu nije bilo odličnog crnogorskog reprezentativca Radića.

Najbolji kod pobednika bili su Vapenski sa tri i Rašović sa dva pogotka, dok je u timu iz Kragujevca najefikasniji bio Filip Filipović sa tri gola.