ZAŠTO KANE VRIJEDI VIŠE NEGO CIJELI DINAMO? / Kad pogledate što je napravio protiv Modrih stvari će vam biti puno jasnije

Engleski napadač zabio je ove sezone više golova od svih igrača koji nastupaju u Premier ligi

12.3.2021.
8:28

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici osmine finala Europske lige izgubili na gostovanju kod Tottenham Hotspura sa 0-2 (0-1). Oba gola za Tottenham postigao je Harry Kane u 25. i 70. minuti.

ENGLESKI MEDIJI NAKLONILI SE JUNAKU SPURSA: /

Slavni BBC istaknuo podatak koji će Modre posebno zaboljeti

Kapetan Tottenhama u 25. minuti spremno je dočekao odbijanac nakon što je pokušaj Lamele zaustavila vratnica, dok je u 70. minuti iskoristio lošu reakciju Teophile-Catherinea koji mu je praktički primirio loptu za udarac sa 10-ak metara. Kane je tako došao do 26 pogodaka u svim natjecanjima ove sezone, što je više nego što je dao u prethodne dvije. Ukupno je u Europskoj ligi dao osam golova. Niti jedan igrač nije dao više od njega u jednoj sezoni u ovom natjecanju.

Strašna statitika

A koliko je dobro odigrao ovaj igrač vrijedan 120 milijuna eura, da kle više nego cijela momčad Dinama (103,35 milijuna eura) govore sljedeći podaci:

U 84. minuti dao je sva gola iz ukupno tri udarca prema golu, imao je dva ključna dodavanja, jedan uspješan dribling i četiri osvojena duela.

Hrvatski prvak se u Londonu odlučio taktički povući i prepustiti kontrolu igre domaćem sastavu. U početnim minutama dvoboja izgledalo je kako bi takva postavka mogla donijeti korist Dinamu jer su igrači Tottenhama često griješili u dodavanjima što je otvaralo prostor za protunapade, no nakon uvodnih 15-ak minuta greške u igri domaćih su se prorijedile te je postajalo sve opasnije pred Dinamovim vratima.