Crna Gora pobijedila 'zlatnu' Hrvatsku usred Zagreba!

U utakmici 1. kola nove vaterpolske Svjetske lige reprezentativci Crne Gore su s 10-13 (2-3, 2-3, 4-2, 2-5), u Zagrebu, bili bolji od aktualnih olimpijskih prvaka, vaterpolista Hrvatske...

31.10.2012.
18:15

Bila je ovo prva utakmica hrvatske reprezentacije nakon velikog uspjeha tijekom ljeta u Londonu, ali i prva nakon dugo vremena bez Ratka Rudića na izborničkoj klupi. Njega je na toj dužnosti zamijenio Ivica Tucak koji premijeru neće pamtiti po dobrome. Hrvatski vaterpolisti najbolje su odigrali u trećoj četvrtini. Tada su Joković, Muslim, Dobud i Obradović pogocima napravili seriju od 4-0, te je Hrvatska u tim trenucima povela 8-6. No, do kraja treće četvrtine je Crna Gora izjednačila na 8-8, a potom u posljednjoj dionici opet napravila razliku od dva gola koju je čuvala do kraja. Sandro Sukno i Maro Joković bili su uvjerljivo najbolji pojedinci u sastavu Hrvatske, te su kombinirano postigli sedam od deset hrvatskih pogodaka - Sukno je bio precizan četiri puta, dok je Joković postigao tri gola.

Hrvatske vaterpoliste u skupini A još čekaju susreti s Grčkom i Turskom.