NAPETI JADRANSKI DERBI ZAVRŠIO BEZ POBJEDNIKA: / Rijeka se spasila s bijele točke, Dinamo se približio na četiri boda

Na Poljudu je 72. Jadranski derbi završio bez pobjednika nakon što je Rijeka uspjela izjednačiti na 1:1 s bijele točke u 81. minuti. Za domaćina je zabio Hamza Barry (32.).

11.3.2017.
16:14

Hajduk je veći dio utakmice bio bolji suparnik, imao inicijativu, stvarao šanse. Rijeka, kao lider prvenstva, nije se iskazala u burovitom okruženju Poljudskog stadiona i nakon svega, može biti zadovoljna bodom. Ispada da su Splićani ovim remijem pomogli najmrskijem suparniku Dinamu, jer se maksimirska momčad primaknula na četiri boda vodećoj Rijeci.

Hajduk je nakon nekoliko izvrsnih akcia poveo u 32. minuti nakon odlične akcije danas odličnog Futaca koji je skoro pobjegao riječkoj obrani, jedva su ga uspjeli zaustaviti Martić i vratar Prskalo, blokirati njegov udarac, Lopta se odbila do Hamze koji je pogodio mrežu gostiju.

Neoprezni Nižić skrivio penal nad Andrijaševićem

Riječani, koji su u ovoj utakmici igrali bez Vešovića i Ristovskog, bili su u podređenom položaju. Tek jedna šansa Andrijaševića na početku drugog dijela ostala je upamćena. No, gosti su dočekali svoju priliku nakon što je Nižić neoprezno visoko podignutom nogom s leđa srušio Andrijaševića. Za suca Zebeca tu nije bilo dvojbi, a Roman Bezjak je hladnokrvno, u stilu nekadašnjeg igrača Zagreba Krstanovića, zastao u jednom koraku, izveo penal i pogodio nebranjeni dio Stipičine mreže.

Vodeća Rijeka sada ima 62 boda, četiri više od drugog Dinama, koji je ranije u subotu svladao Split sa 4:0, dok je Hajduk treći sa 42 boda, jednim više od četvrtog Osijeka koji će u nedjelju gostovati kod Slavena Belupa.

ZABILI IM DESET GOLOVA U DESET DANA: /

Dinamo opet uništio Split, Hodžić dvostruki strijelac, Sammir zabio u HNL-u nakon četiri godine

Hajduk - Rijeka 1:1

Hajduk (4-2-3-1): Stipica - Tudor, Nižić, Ćosić, Kvesić - Savvas, Bašić - Erceg, Barry, Vlašić - Futacs

Rijeka (4-2-3-1): Prsaklo - Martić, Kulušić, Elez, Žuta - Mišić, Bradarić - Bezjak, Andrijašević, Gorgon - Gavranović

Strijelci: 1:0 Hamza (32.), 1:1 Bezjak (82-11m)

Kraj utakmice!

96' - Kakva šansa za Hajduk u posljednjim trenucima! Ohandza je šutirao iz daljine, ali je lopta prohujala pored vratnice.

90' - Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade. U teren je utrčao jedan navijač Torcide, potrajalo je dok nije išetao s terena.

85' - Ohandza ulazi, Carillo je posegnuo za Franom Zoljom, izašao je Vlašić. Iz igre izlazi i Tudor, zbog ozljede.

81' - GOOOOOL! Riječani su izjednačili nakon što je Bezjak "coolerski" izveo penal, zastao na korak i mirno svladao Stipicu.

80' - Penal za Rijeku! Nižić je napravio prekršaj na Andrijaševiću i sudac Mario Zebec nije imao dvojbi.

74' - Ulazi Jefferson, izlazi Toma Bašić

72' - Žuta je u šesnaestercu srušio Bašića, Hajduk je tražio penal, ali sudac Zebec se nije oglasio

66' - Črnic umjesto Gorgona u momčadi Rijeke

65' - Futacs je opet u šansi, pokušao je sad s desne strane, ali je riječka obrana otklonila tu opasnost.

63' - Velika prilika za Hajduk. Futacs je sam stvorio priliku, ali mu je Prskalo obranio udarac, a iz gužve koja je nastala nakon toga, "bijeli" nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu, Erceg se nije najbolje snašao.

60' - Ante Erceg u zaleđu, sve je čisto. Napadač Hajduka nije protestirao nakon što je zatresao mrežu Rijeke, zastavica pomoćnog suca bila je u zraku.

58' - Prekid dok se ne raščisti dim bakljade na Poljudu. S obzirom da puše jaka bura, ne bismo dugo trebali čekati na nastavak utakmice.

55' - Gavranović je odlično, iz prve tukao prema Hajdukovim vratima, ali je Stipica obranio

54' - Dobra lopta za Andrijaševića koji iz okreta, s lijeve strane, nije uspio svladati Stipicu.

46' - Počelo je 2. poluvrijeme.

Kraj 1. poluvremena

45+3' - Kraj prvog poluvremena u kojemu je Hajduk bio bolja momčad i zasluženo vodi 1:0.

45'- Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

44' - GAvranović je zatresao mrežu, ali pomoćni sudac Križarić je opravdano označio zaleđe.

39' - Žuti karton za Antu Kulušića.

36' Ulazi Dario Čanađija umjesto ozlijeđenog Ivana Martića.

32 '- Ozlijedio se Martić u sudaru s vlastitim vratarom, u akciji koja je završila pogotkom Hajduka.

32' - GOOOL! Hamza je sjajno iskoristio situaciju pred vratima Prskala i doveo Hajduk u vodstvo! Martić i Prskalo uspjeli su nekako izbiti loptu ispred Futacsa, ali je natrčao Hamza i zatresao riječku mrežu. Hajduk igra kao u transu!

22' - Vlašić je snažno tukao prema vratima Prskala, ali je Žuta blokirao. SAmo nekoliko trenutaka kasnije Futacs je odlično šutirao, ali je riječki vratar još bolje obranio taj udarac.

20' - Carillo s klupe bodri svoje igrače, dok Kek šutljivo promatra zbivanja na terenu, dao je samo savjet Bezjaku.

15' - Prva opasnija situacija pred vratima Stipice. Andrijašević je sjajno primio loptu, ali je njegov udarac blokirao Hamza.

8' - "Mirisalo" je na veliku priliku Hajduka, ali lopta nije došla do Futacsa

6' - Gavranović u zaleđu

5' - Hajduk je bolje krenuo u utakmicu, djeluje opasnije.

17:00 - Počela je utakmica!

16:45 - Torcida je na sjevernoj tribini

16:30 - Utakmicu će suditi Mario Zebec.

16:00 - Objavljeni su sastavi obje momčadi, trener Rijeke Matjaž Kek na ovoj utakmici zbog kartona nije mogao računati na Ristovskog i Vešovića, u momčadi su Martić i Bezjak. Trener Hajduka Carillo je pomalo iznenađujuće ostavio izvan prvih 11 Ohandzu i Jeffersona.

Rekorderi po broju nastupa u Jadranskom derbiju su Anas Sharbini i Tomislav Erceg, koji su, igrajući za obje momčadi, odigrali 20 dvoboja Hajduka i Rijeke.

Hajduk već pet godina bez pobjede protiv Rijeke

Hajdukovci u prethodnom 71 odigranom susretu imaju 29 pobjeda, 18 susreta završilo je neriješenim rezultatom, dok su 24 utakmice otišle na stranu momčadi s Rujevice. U dvobojima odigranim na Poljudu, Bijeli su znatno uspješniji, u 35 utakmica slavili su 17 puta, Riječani imaju devet pobjeda, a devet susreta završilo je bez pobjednika. No, Hajduk već pet godina nije uspio pobijediti Rijeku, od 21. ožujka 2012.