TURSKA ISPALA IZ KOMBINACIJA: / Island stigao do pobjede i prvog mjesta, Ukrajina ostala u igri za SP

Nogometaši Islanda stigli su do velike pobjede nad Turskom, dok je Ukrajina slavila na Kosovu.

6.10.2017.
19:58

[FOTO, VIDEO] FINSKA ŠOKIRALA HRVATSKU U 90. MINUTI I GURNULA JE U PROBLEME: Odluka o plasmanu Vatrenih na Mundijal pada u ponedjeljak

[FOTO, VIDEO] DEBAKL NA RUJEVICI: /

Čačićeva momčad nije uspjela pobijediti ni Finsku, Hrvatska daleko od plasmana na SP!

Island je kao gost svladao Tursku sa 3-0 i tako ju izbacio iz svih kombinacija za plasman na SP, dok je Ukrajina također na gostovanju bila bolja od Kosova sa 2-0.

Hrvatska je sada druga na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i treća Ukrajina, dok je na vrhu Island sa 19 bodova.

Kako u posljednjem kolu Island u ponedjeljak dočekuje posljenjeplasirano Kosovo za očekivati je da će se on pobjedom izravno plasirati u Rusiju, dok će Ukrajina i Hrvatska u izravnom susretu u Kijevu odlučivati o tome tko će kao drugoplasirani u dodatne kvalifikacije.

Hrvatskoj je za drugo mjesto dovoljan i bod, dok Ukrajini igra samo pobjeda.

Četvrta Turska sa 14, peta Finska s osam i šesto Kosovo s jednim bodom više nemaju izgleda za odlazak na SP.

UŽIVO:

Turska - Island 0:3

Turska: Babacan- Ayhan, Topal, Soyuncu, Erkin - Sahin, Belozoglu - Tosun, Ozyakup, Turan - Yilmaz Island: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Magnusson - Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason - Bodvarsson, Finnbogason

Kosovo - Ukrajina 0:2

Kosovo: Ujkani - Vojvoda, Rrahmani, Jashanica, Paqarada - Rashica, Musolli, Kryeziu, Celina - Halimi - Muriqi

Ukrajina: Pjatov - Karavaev, Kačeridi, Ordets, Matvijenko - Jarmolenko, Rotan, Sidorčuk, Konopljanka - Kravets, Garmaš

Kraj

88' GOOL Jarmolenko je zabio za 2:0 Ukrajine.

86' Ovakvim raspletom Turska je ispala iz svih kombinacija, Vatreni će se za SP boriti s Islandom i Ukrajinom. Island je u ponedjeljak domaćin Kosovu.

60' GOOL Ukrajina je povela autogolom Learta Paqarade.

50' GOOL Island je zabio odmah na početku drugog poluvremena. Kari Arnason poslao je loptu u mrežu

46' Nastavile su se utakmice.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvemena

39' GOOL Birkir Bjarnason donio je povećanje vodstva gostima. Bodvarsson je napravio gužvu u 16-ercu, Bjarnason je stigao do lopte i poslao je u mrežu.

32' GOOL Taman kad se Turska budila stigao je šok. Bodvarsson je našao Gudmundssona u šestnaestercu,a ovaj je zakucao loptu u mrežu!

21' Turska dominira posjedom lopte. Erkin je bio u dobroj prilici, ali je njegov slab udarac skinuo je Halldorsson.

19' Ukrajinci dominiraju na Kosovu, ali još nisu pronašli put do mreže.

14' Island je opasniji, uputili su četiri šuta, a domaćin jedan.

6' Gylfi Sigurdsson snažno je tukao s vrha 16-erca pod prečku, ali mu je vratar sjajno obranio.

1' Počele su utakmice.

20:23 - Baš poput Modrića u Hrvatskoj, Turan igra 100. utakmicu za reprezentaciju.

19:58 - Osim na Rujevici posebno će biti zanimljivo u Turskoj gdje domaćini mogu napraviti uslugu Hrvatskoj, ali i dodatno zakomlicirati rasplet u skupini.