POČEO DRUGI KRUG EURA: / Norveška pobjedom izbacila Srbiju i otežala situaciju Hrvatima

Prvu utakmicu drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva odigrali su Srbija i Norveška.

18.1.2018.
19:05
Goran Stanzl/PIXSELL

Rukometaši Norveške svladali su Srbiju sa 32-27 (17-17) u prvoj utakmice druge faze natjecanja na Europskom prvenstvu, koja je u četvrtak odigrana u zagrebačkoj Areni. Prvo poluvrijeme dvoboja bilo je izjednačeno, a posebno su efikansi bili napadi u prvih 15 minuta, nakon kojih su Norvežani vodili 12-9. Do kraja prvog dijela srpski rukometaši uspjeli su doći do izjednačenja.

Odluka o pobjedniku pala je na početku drugog poluvremena. Srbi su poveli 18-17, ali su Norvežani serijom 5-0 stvorili prednost od četiri pogotka i bez poteškoća je održavali. U 52. minuti Norvežani su poveli sa 31-24 i osigurali pobjedu.

NORVEŽANI OKUPIRALI ARENU ZAGREB: Skandinavci u potpunosti zasjenili nekoliko srpskih navijača

Sagosen i Bjornsen briljirali

Polovicu pogodaka Norveške reprezentacije postigli su Sander Sagosen i Kristian Bjornsen, svaki po osam. Četiri pogotka postigao je Magnus Jondal, a po tri Bjarte Myrhol i Christian O'Sullivan.

Najbolji strijelci Srbije bili su Žarko Šešum i Bojan Beljanski, svaki sa po pet pogodaka, dok je četiri postigao Darko Đukić. Norveška će sljedeću utakmicu u skupini I igrati protiv Hrvatske u subotu, 20. siječnja (20.30 sati), dok će Srbija ponovno zaigrati u ponedjeljak, 22. siječnja (18.15 sati), protiv Francuske.

Uživo

Srbija - Norveška 27:32

Kraj

51' Kad god se učini da bio se Srbija mogla vratiti proradi Sagosen.

42' Sagosen je zabio svoj sedmi gol za 25:21.

41' Šešum i Đukić vraćaju nadu Srbiji.

40' Kako trenutno stvari stoje na parketu Norveška je već upisala nove bodove.

38' Norveška se probudila u nastavku te je pobjegla na +4.

33' Sander Sagosen zabvio je do sada šest golova te je najbolji pojedinac.

31' Nastavila se utakmica.