OSIJEK SLAVIO U GRADSKOM VRTU I POBJEGAO DINAMU: / Slovenac zabio za velika tri boda, Bjelica nastavio impresivan niz

U 14. kolu Prve HNL Osijek je pobijedio Varaždin s 1:0

5.12.2020.
16:54
Davor Javorovic/PIXSELL

U jedinoj subotnjoj utakmici 14. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Varaždin sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Bohar u 59. minuti.

Pogotku je prethodila velika pogreška kapetana Varaždina Stolnika koji je upustio u dribling na 30-ak metara od svog gola, a loptu mu je oduzeo Mierez koji je potom sjurio u kazneni protor gostiju i dodao u sredinu gdje je natrčao Bohar koji je zatresao mrežu nemoćnog Horkaša.

05.12.2020., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, NK Osijek - NK Varazdin. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Ovom pobjedom vodeći Osijek je stigao do 30 bodova, četiri boda manje, ali i tri utakmice manje ima drugi Dinamo, dok je Varaždin ostao na devet bodova, koliko imaju i Lokomotiva te Istra 1961. No, Varaždin je odigrao 14 utakmica, Lokomotiva 13, a Istra 1961 12.

U nedjelju će igrati Slaven Belupo - Dinamo i Hajduk - Rijeka, dok su susreti Lokomotiva - Šibenik i Istra 1961 - Gorica odgođeni zbog zaraze koronavirusom kod igrača Šibenika, odnosno Istre.

UŽIVO

Osijek - Varaždin 0-0

Osijek: Ivušić - Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević - Lyopa, Žaper - Bočkaj, Pilj, Bohar - Mierez

Varaždin: Horkaš - Tkalčić, Stolnik, Senić, Pellumbi, Daničić - Grgec, Đurasek, Petković - Posavec, Obregon

Standings provided by SofaScore LiveScore

95' Kraj utakmice.

90' Bočkaj ide van, Ndockyt je u igri. Pet minuta će se još igrati.

89' Velika prilika za Osijek! Mierez dodaje loptu Pilju, ali je Bohar promašio gol s dva metra.

85' Igru je napustio Grgec, ušao je Petrović.

84' Osijek napada za drugi gol, ali Horkaš ponovno hvata loptu.

80' Promjena u redovima Varaždinaca. Izlaze iz igre Senić, Posavec i Petković, a ulaze Skorup, Delić i Drožđek.

70' Đuraseku žuti karton zbog faula nad Igorom Silvom.

68' Lopa izlazi van, a ulazi Josip Vuković.

66' Grgec je zaradio žuti karton.

64' Gužva ispred vratiju domaćina koja završava blokom.

59' GOOOOL! Mierez je osvojio loptu na lijevoj strani, potom je s njom krenuo prema šesnaeestercu i idealno proigrao utrčalog Bohara koji s desetak metara zabija za 1:0.

53' Ponovni pokušaj Osijeka, ali lopta odlazi ravno u vratara Varaždina Horkaša.

47' Dobra prilika za Osijek. Bočkaj ubacuje s desne strane, Mierez tuče glavom s pet metara, ali Horkaš spašava loptu.

45' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

44' Škorić je zaradio žuti karton.

40' Posavec je sa 7 metara pucao glavom, no slabo je to učinio da bi se Ivušić našao na većim mukama.

32' Đurasek je iz daljine pokušao iznenaditi Ivušića, ali je lopta otišla pokraj gola.

30 - Žaper je tukao s 12 metara, ali nedovoljno snažno da bi Horkaš kapitulirao.

17' I gosti su se probudili, imali su dvije prilike, ali su Osječani blokirali njihove pokušaje.

14' Bilo je vrlo opasno pred vratima gostiju. Ubacio je Bohar iz kornera, Mierez glavom prebacio loptu s prve vratnice na dva metra od gol-linije gdje ipak Škorić u gužvi ne uspijeva postići pogodak.

3' Silva je potegnuo s 18 metara iz voleja, završilo je to malo pokraj desne vratnice.

3' Pritisak Osijeka na samom početku.

1' Počela je utakmica.

13:55 - Stigli su sastavi.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.