BRAZIL OSVOJIO COPU: / Maracana strepila do zadnje minute, Jesus asistirao, zabio pa ostavio momčad na cjedilu, Peru ostao bez senzacije

Nogometaši Brazila na domaćem su terenu stiglo do naslova južnoameričkog prvaka

7.7.2019.
23:51

Nogometna reprezentacija Brazila po deveti put osvojila je naslov prvaka Južne Amerike nakon što je u finalnom susretu na Maracani u Rio de Janeiru pobijedila Peru sa 3-1.

TKO ĆE GLEDATI UTAKMICU POKRAJ NJE: Seksi Brazilka potpuno gola osvanula na tribini i prikovala sve oči za sebe

Golove za 'Selecao' zabili su Everton (15), GabrielJesus (45+3) i Richarlison (90-11m), dok je pogodak za Peru postigao PauloGuerrero (44-11m). Brazil je od 70. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jesus zbog drugog žutog kartona. Brazilu je to bilo 20. finale Copa Americe i deveti naslov, prvi nakon 2007. godine, dok je Peru u svom trećem finalu upisao prvi poraz nakon što je slavio 1975. i 1939.

Gol iz prve prilike

Brazil je stigao do vodstva već u prvoj pravoj prilici, a pogodak je postigao Everton u 15. minuti nakon sjajne asistencije Jesusa Gabriela.

Napadač Manchester Cityja je na krilu 'polomio' svoju pratnju i odlično ubacio na drugu vratnicu gdje je natrčao Everton i zabio za 1-0 postigavši svoj treći gol na prvenstvu. U tim trenucima Everton je postao i vodeći strijelac prvenstva. Peru je u samoj završnici prvog dijela uspio izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Paolo Guerrero postigavši također treći gol na prvenstvu. Kazneni udarac je skrivio Thiago Silva koji je igrao rukom. Bio je to prvi pogodak koji je 'Selecao' primio na prvenstvu.

Kada se već činilo kako će se na odmor bez pobjednika, Peru je 'poklonio' pogodak svom suparniku. Yotun je izgubio loptu na centru, Arthur je povukao kontru, te asistirao Jesusu koji je zabio s ruba kaznenog prostora. Peru je dobio priliku za povratak u meć u 70. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Gabriel Jesus zbog drugog žutog kartona. Međutim, Peruanci nisu uspjeli iskoristiti igrača više.

Penal u završnici

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješene su u 87. minuti kada je čileanski sudac Tobar dosudio kazneni udarac nakon prekršaja nad Evertonom. Siguran realizator je bio Richalison.

Bila je to 46. međusobna utakmica između Brazila i Perua uz samo četiri peruanske pobjede.

U utakmici za 3. mjesto igranoj u subotu Argentina je u Sao Paulu svladala branitelja naslova Čile sa 2-1. Strijelci za Argentinu bili su Kun Aguero (12) i Paulo Dybala (22), dok je pogodak za Čile postigao Arturo Vidal (58-11m). Obje reprezentacije su od 37. minute imale igrača manje, jer su zbog međusobnog naguravanja isključeni Lionel Messi i čileanaski branič Gary Medel.

BRAZIL - PERU 3-1

RIO DE JANEIRO. Stadion Maracana - 78.000 gledatelja; Sudac: Roberto Tobar (Čile);

Strijelci: 1-0 Everton (15), 1-1 Guerrero (43-11m), 2-1 Gabriel Jesus (45+3), 3-1 Richalison (90-11m)

Žuti kartoni: Gabriel Jesus, Richarlison, Thiago Silva / Advincula, Zambrano, Tapia

Crveni kartoni: Gabriel Jesus (70)

BRAZIL: Alisson - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro - Arthur, Casemiro - Gabriel Jesus, Coutinho (od 77. Militao), Everton (od 90-2, Allan) - Firmino (od 75. Richarlison)

PERU: Gallese - Advincula, Zambrano, Abram, Trauco - Tapia (od 82. Gonzalez), Yotun (od 78. Rudaiz) - Carrillo (od 86. Pollo), Cueva, Flores - Guerrero

UŽIVO

Brazil - Peru 3-1

Brazil: Alisson; Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro; Arthur, Casemiro; Everton, Firmino, Coutinho; Jesus

Peru: Gallese; Advincula, Zambrano, Abram, Trauco; Tapia, Yotun; Carrillo, Cueva, Flores; Guerrero

Kraj

90' GOOL sudac je nakon konzultacija VAR-a dodijelio penal za Brazil. Richarlison ga je realizirao.

85' Peru ne uspijeva iskoristiti brojčanu prednost na travnjaku.

74' Flores je bio u odličnoj prilici. Tuka je s vrha 16-erca te je loptu poslao lijevo od gola.

70' CRVENI Jesus je napravio prekršaj za žuti karton. To mu je drugi i morao je napustiti teren.

66' Brazil je uputio 11 šuteva, od toga tek dva u okvir gola. Peru je pak tukao pet puta, a jedan udarac išao je u okvir gola.

55' Firmino se našao u odličnoj poziciji, ali je loše tukao.

52' Brazil je žestoko krenuo u nastavku. Čini se da žele čim prije riješiti pitanje pobjednika.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+3' GOOL Gabriel Jesus završio je sjajnu akciju Brazila te je pogodio u donji lijevi kut.

44' GOOL Guerrero je zabio iz penala. Thiago Silva igrao je rukom u 16-ercu. Sudac Roberto Tobar Vargas odmah je pokazao na biječu točku. Pod pritiskom domaćina odlučio je potom konzultirati VAR. Uvjerio se da je ispravno odlučio i Guerrero je dobio priliku.

36' Alex Sandro je ubacio šesnaesterac, a Firmino je tukao glavom malo iznad prečke.

36' Brazil ima 62% vremena loptu u svojim nogama, no uputili su samo jedan udarca u okvir gola i zabili.

24' Coutinho tukao iz blizine, ali je lopta prošla malo pored stative.

15' GOOL Everton ispratio centaršut s desne strane Gabriela Jesusa nakon čega je preciznim udarcem iz prve poslao loptu u donji lijevi kut.

2' Cueva je izveo slobodnjak, lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj lijeve stative.

1' Utakmica je počela.

21:18 - Brazilci se rugaju Messiju.