ZUBČIĆ UNATOČ SJAJNOJ DRUGOJ VOŽNJI ISPOD OČEKIVANJA U VELESLALOMU: / Osigurao bodove u borbi za Mali kristalni globus

Prvo mjesto u drugom veleslalomu u Banskom osvojio je Mathieu Faivre, Marco Odermatt osvojio je drugo mjesto, dok je vodeći veleslalomaš u ukupnom poretku Alexis Pinturalut bio treći.

28.2.2021.
13:58

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je 14. mjestu u drugom uzastopnom veleslalomu u Banskom. Zubčića je koštala velika greška u prvoj vožnji nakon koje je završio na 20. mjestu s više od tri sekunde zaostatka.

Zubčić je odvozio odličnu drugu vožnju, imao je treće najbolje vrijeme u drugom laufu, ali nije mogao do boljeg plasmana od 14. mjesta.

POGLEDAJTE KAKO JE FILIP ZUBČIĆ SKORO IZLETIO SA STAZE: /

Nadamo se da ga ova pogreška neće koštati Malog kristalnog globusa

Pao na treće mjesto

U subotu je Filip pobijedio u Banskom ispred svjetskog prvaka Faivrea i ubilježio treću pobjedu u karijeri.

Sa novih 18 bodova Filip je u veleslalomskom poretku pao s druge na treću poziciju dvije utrke prije kraja. Vodi Pinturault s 550 bodova, Odermatt ima 525, a Zubčić je na 486.

U ukupnom poretku Pinturault je prvi s 1034 boda ispred Odermatta (824), dok je Filip šesti s 602 boda.

30. Alexander Schmid - DQ

13:55 - Gotova je utrka. Prvo mjesto u drugom veleslalomu u Banskom osvojio je Mathieu Faivre, Marco Odermatt osvojio je drugo mjesto, dok je vodeći veleslalomaš u ukupnom poretku Alexis Pinturalut bio treći. Zubčić će se morati zadovoljiti 14. mjestom i s novih 18 bodova u borbi za Mali kristalni globus.

13:52 - Pinturault je završio na drugom mjestu, Zubčić se pomaknuo na 12. mjesto.

13:46 - Odermatt preuzima vodstvo, a Filip Zubčić pao je na deveto mjesto. Još pet skijaša mora voziti drugu vožnju.

13:36 - Ostalo je još 9 skijaša, a Zubči je na 7. mjestu trenutno. Najgora pozicija može mu biti 16.

13:32 - Ništa od postolja za Zubčića. Gino Caviezel je ušao ispred njega, a sad i De Aliprandini.

13:30 - Marco Schwarz je preuzeo vodstvo, Filip Zubčić je pao na treće mjesto. Još uvijek ima postolje.

13:24 - Nakon 15 skijaša Filip Zubčić i dalje drži zadovoljavajuću drugu poziciju, što nakon prve vožnje nije baš bilo izgledno, no slijedi bolja polovica skijaša iz prve vožnje pa bi plasman u prvih 10 na kraju bio uspjeh u ovakvoj situaciji.

13:17 - Zubčić je odvozio solidno i trenutno je na drugom mjestu. Očekivali smo više, ali ostaje nam do kraja vidjeti kako će se ova utrka odviti.

13:15 - Kreće Filip Zubčić.

13:12 - Švicarac Daniele Sette sjajno je odvozio i stigao do prve pozicije s velikom prednošću od 81 stotinke.

13:09 - Preuzima vodstvo Zingerle s malom prednošću od sedam stotinki, ali brzo ga ruši Ivan Kuznjecov.

13:08 - Nakon što je prvih pet skijaša odvozilo drugu vožnju, u vodstvu je legendarni Manfred Moelgg.

13:00 - Počinje druga vožnja, pri kreće Samu Torsti.

Najbolji hrvatski skijaš FilipZubčić zauzeo je 20. poziciju nakon prve vožnje veleslaloma Svjetskog kupa u bugarskom Banskom.

Zubčić je na sredini staze napravio veliku pogrešku i skoro odsklizao sa staze, a njegov zaostatak je 3.10 sekundi u odnosu na najbržega Francuza Mathieu Faivrea. U subotu je Filip pobijedio u Banskom upravo ispred svjetskog prvaka Faivrea i ubilježio treću pobjedu u karijeri.

Filip se u veleslalomskom poretku skijaša tri utrke prije kraja popeo na drugo mjesto s 468 bodova, dok vodeći Pinturault ima 22 boda više.

Iza Faivrea su Švicarac Loic Meillard (+0.42) i Francuz Alexis Pinturault (+0.79).

U poretku skijaša u veleslalomu uoči ove utrke Zubčić ima s 468 bodova, a Pinturault je prvi s 22 više. Treći je Odermatt koji je s 445 bodova.