TOTALNA LUDNICA NA OTOKU: / Chelsea golom u završnici utakmice osigurao Leicesteru prvi naslov u povijesti!

Senzacija u Engleskoj. Leicester City osvojio je prvi naslov u povijesti nakon što Tottenham nije uspio doći do pobjede na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja.

2.5.2016.
20:37

Početak utakmice nije previše obećavao te su se stvari savršeno odvijale za Leicester. Obje momčadi imale su nekoliko prilika, međutim prva velika došla je 27. minuti. I to za Chelsea. Pedro je prošao lijevom stranom, odigrao je Azpilicueti ,a on prema Diegu Costi. Španjolac je potom vidio Fabregasa, koji je opasno tukao s ruba kaznenog prostora. Lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Kaneov gol

Onda je uzvratio Tottenham. Harry Kane prvo je tukao iz slobodnjaka s 30 metara iznad gola. Costa je uzvratio udarcem iz daljine , kojeg je Lloris skrenuo u korner. Igrala se 35. minuta kada je Eriksen odigrao za Lamelu, a ovaj je potom odlično uposlio Kane. Tražili su Chelsejaevi nogometaši zaleđe, ali je zastavica ostala spuštena. Englez je s lakoćom zaobišao Begovića i poslao loptu u mrežu.

Malo zatim Son i Lamela zaprijetili su Begoviću, ali su njihove udarce blokirali Cahill i Terry. U 44. minuti Spursi su ipak povećali vodstvo. Eriksen je ubacio za Sona i za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi došlo je sukoba između igrača. Rose je ružno startao na Williana. Nakon naguravanja sudac je obojici pokazao žute kartone.

Preokret Chelseaja

U nastavku je Tottenham prvi zaprijetio preko Kanea, ali je Chelsea unatoč naporima Spursa došao do gola. U 58. minuti Gary Cahill odlično je reagirao na Willianov ubačaj iz kornera. Smirio je loptu na desetak metara te je poslao u mrežu.

Cheselsea je tada zaigrao puno bolje pa su se Hazard u Willian našli u prilikama. Osjetio je Pochettino da mora mijenjati pa je Sona zamijenio Masonom, no to mu nije pomoglo. Chelsea je zaigrao kao lani kada su osvojili naslov, a do izjednačenja su došli u 84. minuti. Nakon duplog pasa s Diegom Costom s 20 metara poslao je loptu u rašlje. Dovoljno za bod i naslov Leicester Cityja.

UŽIVO:

Chelsea – Tottenham 2:2

Chelsea: Begović; Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Diego Costa

Tottenham: Lloris Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Dier, Dembele; Lamela, Eriksen, Son; Kane

84' - GOOL Eden Hazard poslo je preciznim udarcem loptu u mrežu i sada je sve spremno za slavlje Leicestera.

74' - Cheslea i dalje pritišće.

61' - Velika šansa za Chelsea. Costa namjestio za Williana, ali ovaj je loše pucao.

58' GOOL! Cheslea je zabioo nakon što je, Cahill je iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane.

51' - Hazard je uzvratio, ali preslabo za Llorisa.

50' - Kane je opet zaprijetio, ovaj put s prizemnim udarcem s lijeve strane. Begović je opet obranio.

47' - Kane je tukao glavom, Begovićje zaustavio.

Drugo pouvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' - GOOL Spursi su povećali vodstvo na 2:0. Son je bio strijelac.

40' - Ponovno se zagužvalo pred vratima Chelseaja, ali niti Son niti Lamela na kraju nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.

35' - GOOL Najbolji strijlac Premier lige Harry Kane zabio je gol nakon što ga je Lamela sjajno uposlio.

31' - Costa je lijepo prevario Alderweirelda, stvorio si je priliku za udarac, ali je na kraju Lloris skrenuo loptu u korner.

30' - Kane je tukao iz slobodnog udarca preko gola.

28' - S druge strane Son je bio u šansi. Došla je jedna odbijena lopta do njega, tukao je s vrha 16-erca također pored gola.

27' - Najbolja prilika do sada. Fabregas je primio loptu na desnoj strani te je upitio opsan udarac, lopta je prošla malo pokraj Llorisove desne stative.

21' - Rose poskliznuo i gurnuo Fabregasa u priliku, ali je Lloris uspio doći do lopte.

10' - Rose je tukao lijevom nogom, otišlo je lopta preko gola.

5' - Vodi se borba na sredini terena, ali nema prilika.

20:41 - Igrači Leicestera će utakmicu, kako piše, Guardian gledati kod napadača Jamieaja Vardya, koji je za ovu priliku organizirao zabavu. Trener Claudio Ranieri bit će pak u zrakoplovu na povratku iz Rima gdje je posjetio majku.