ODGOĐENO LUDO SLAVLJE LEICESTERA: / Fenomenalnu utakmicu obilježila dva gola i dvojbene situacije

U fantastičnoj atmosferi Old Trafforda Leicester City nije uspio osigurati prvi naslov prvaka u klupskoj povijesti. Odigrali su Manchester Unitedom 1:1.

1.5.2016.
16:55

Manchester United - Leicester City 0:0

ManUtd: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Lingard, Rooney, Martial, Rashford.

Leicester: Schmeichel, Simpson, Huth, Morgan (c), Fuchs, Mahrez, Kanté, Drinkwater, Schlupp, Okazaki, Ulloa.

Prve minute utakmice protekle su u znaku domaće momčadi. Manchester United jasno je dao do znanja gostima ono što je Louis van Gaal najavio, a to je da neće proslaviti naslov na njihovom terenu. A koliko je pažnje privukao ovaj susret govori i ova fotografija:

Vodstvo Uniteda

Početnu dominaciju domaćini su okrunuli u osmoj minuti. AntonioValencia ubacio je u kazneni prostor, a loptu je s lijeve strane prihvatio AnthonyMartial te ju je zakucao u mrežu. Schmeichel je bio bespomoćan.

Uzvratio je potom Leicester preko Okazakija. Mahrez je ubacio za Japanca, a njegov udarac glavom završio je malo iznad prečke. U 14. minuti JesseLingard imao je odličnu priliku povećati vodstvo domaćina. Pucao je iz voleja u donji desni kut, a vratar Leicestera sjajno je obranio.

Morgan izjednačio

Tri minute kasnije WesMorgan (Leicester) donio je izjednačenje. Dočekao je jednu loptu ubačenu iz slobodnjaka i glavom je sjajno poslao u mrežu.

Wayne Rooneyu pružila se prilika iz slobodnjaka u 22. minuti, ali je s 20-ak metara tukao u živi zid. Prethodno je Fellaini udario laktom Hutta, ali sudac to srećom po Belgijca nije vidio jer je velika vjerojatnost da bi završio utakmicu ranije.

Leicester je potom zaprijetio preko Mahreza, ali je njegov pokušaj u zadnji tren blokirala obrana Uniteda. Domaći navijači prosvjedovali su pak nakon što je Simpson u kontri srušio Lingarda, no sudac nije tu vidio ništa sporno.

Gosti prvi prijetili u nastavku

Španjolac David de Gea morao je krajem poluvremena reagirati na ubačaj Schluppa, lopta je potom došla do Mahreza, koji je ostao ležati na travnjaku nakon jednog duela s Rojom. Činilo se da je bio prekršaj, ali sudac nije dosudio najtrožu kaznu. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku treneri su ušli s istim sastavima, a gosti su ga bolje otvorili. Prvo je Morgan odmah zaprijetio glavom, a u 50. minuti Simpson je opasno ubacio za Okazakija, ali se lopta od Carricka odbila u korner. United je uzvratio preko Lindgarda, ali je njegov pokušaj obranio Schmeichel.

Dvojbena situacija

U 70. minuti De Gea je zaustavio Mahrezov pokušaj iz gotovo bezizgledne situacije. Manchester je potom pokušao preko Martiala i Valencije ali nije išlo. Igra se u samoj završnici rasplamsala. United je imao veliku priliku u 81. minuti, ali je Morgan u zadnji tren omeo Matu poslije Valencijinog dobrog ubačaja.

U 87. minuti sudac je pokazao crveni karton Drinkwateru. Desni bek Leicestera srušio je s leđa Memphisa Depaya na samom ulasku u 16-ercu, ali sudac nije pokazao na bijelu točku. Dvojbena situacija. Rooney je tukao iskosa izravno prema vratima no preslabo za Schmeichela. Mogao je United u sudačkoj nadoknadi doći do pobjede. Huth je pogriješio i lopta se odbila prema Martialu, ali je vratar Leicestera u zadnji tren reagirao. Rezultat se do kraja nije mijenjao.