UNIŠTILI KONKURENCIJU: / Braća Sinković s tri sekunde prednosti izborili polufinale

Aktualni svjetski i europski prvaci u dvojcu na pariće braća Martin i Valent Sinković rutinski su izborili plasman u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

6.8.2016.
17:36

Braća Sinković su trećoj skupini kvalifikacija pobijedili s rezultatom 6:30.09. Drugo mjesto s više od tri sekunde zaostatka zauzeli su Francuzi Hugo Boucheron i Matthieu Androdias, dok su treći bili Australci David Watts i Christopher Morgan s više od šest sekundi zaostatka.

Otkako su zajedno u dvojcu na pariće, od lipnja 2014. upisali su pobjede u 27 utrka u nizu na velikim natjecanjima (SP, EP, SK) računajući od kvalifikacija do finala. Pobijedili su na svjetskom prvenstvu u Amsterdamu (2014), svim utrkama Svjetskog kupa, te ove godine na EP-u u njemačkom Brandenburgu.

Polufinale je na rasporedu u utorak.

Danas je nastupio i Damir Martin koji se plasirao u četvrtfinale samaca zauzevši drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini.