TOPNICI RAZBILI DAVLJENIKE: / Moćni Gabonac bacio rukavicu izazova Salahu, zvijezda Liverpoola sada mu gleda u leđa

Arsenal je nakon 18. kola na petom mjestu te je bodovno poravnat s Chelseajem.

22.12.2018.
15:47

Nogometaši Arsenala pobjedom nad Burnleyem otvorili su subotnji program 18. kola Premier lige.

Igrač susreta bio je gabonski napadač Pierre-Emerick Aubameyang. Topnike je prvo doveo u vodstvo u 14. minuti nakon odličnog dodavanja Seada Kolašinca. U 48. je došao do svog 12 pogotka sezone kada je sjajno gađao iskosa. Tim je pogotkom preskočio Mohameda Salaha na listi najboljih strijelaca sezone.

Nisu dopustili iznenađenje

Gosti su uzvratili u 63. minuti kada je Barnes smanjio na 2-1. Međutim Topnici nisu dopustili da iznenađenje na svom terenu. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada je Iwobi zabio poslije kontranapada. Arsenal je nakon 18. kola na petom mjestu s isim brojem bodova kao Chelsea, ali s utkamicom više.

U petak navečer Liverpool je pak povećao svoju prednost na vrhu ljestvice engleskog prvenstva na četiri boda ispred drugog Manchester Cityja zahvaljujući 2-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Wolverhampton Wanderersa u prvoj utakmici 18. kola. Strijelci za novu pobjedu "redsa" bili su Salah (18) i Van Dijk (69).