Tipsarević poražen od Almagra

Ništa od srpskog finala na egzibicionom turniru u Abu Dabiju

28.12.2012.
16:17

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u finale egzibicionog turnira u Abu Dabiju pošto je poražen u polufinalnom meču od Španca Nikolasa Almagra sa 2:1 po setovima (2:6, 7:6, 6:2).

Tipsarević je odlično otvorio meč i prvi set ubedljivo osvojio uz samo dva izgubljenja gema. Međutim u nastavku duela srpski teniser je počeo da greši što je njegov protivnik iskoristio i vratio se u meč posle taj brejak u drugom setu.

Posle propuštene prilike za pobedom u drugom setu Janko nije uspeo ponovo da se vrati staroj igri pa je Španac poprilično lako priveo meč kraju.

Deveti teniser na svetu je ovim porazom završio prvi turnir u novoj sezoni, iako je juče bio bolji od Endija Mareja.

Almagro će se u subotu u finalnom meču turnira u Abu Dabiju sastati sa Novakom Đokovićem, koji je ranije danas pobedio Ferera u prvom polufinalnom meču.