U napetom meču osmine finala teniskog Grand Slama u Parizu, Viktor Troicki je u pet setova izgubio od Andyja Murrayja.

31.5.2011.
21:19

Pri rezultatu 2-2 u setovima i 3:2 u gemovima za Viktora Troickog, servirao je Andy Murray.

Srpski tenisač krenuo je agresivno, stjerao Škota u bezizlaznu situaciju i baš kada je trebao završiti poen, u teren je utrčao zbunjeni sakupljač lopti.

Zbog dječakovog uleta, sudac je po pravilima teniske igre poništio poen i tako nanio nepravdu Troickom.

Viktor je sjajno započeo susret. Prvi set je odigrao furiozno i s tri breaka na protivnički servis lakoćom dobio tu dionicu igre.

Nastavio je s napadačkom igrom i na sličan način došao i do drugog seta. Do osmog gema trećeg seta činilo se kako pobjeda Troickog, koji je trenutno 15. igrač svijeta, neće doći u pitanje, no onda se naglo probudio Andy Murray.

Škot je uspio doći do breaka i odveo meč u četvrti set kojeg je lakoćom dobio, ali tada je susret prekinut zbog mraka.

Nastavak je uslijedio sljedeći dan i kod rezultata 3:2 za srpskog tenisača u petom setu dogodio se spomenuti incident. To, međutim, nije previše utjecalo na Troickog koji je oduzeo servis Murrayju i otišao na 5:2.

Kada je samo trebao završiti meč, počeli problemi za srpskog tenisača. Škot je napravio veliki preokret i serijom od 5 gemova osigurao prolaz u četvrtfinale.

Murray je ukupno napravio 15 neprisiljenih pogrešaka više o Troickog (63 naprema 48), no imao je čak 22 izravna poena više (64 naspram 42). Uz 12 aseva, presudio je i bolji prvi servis britanskog tenisača.

Murray će prolaz u polufinale pokušati izboriti protiv Argentinca Juana Ignacija Chele.

U četvrtfinalnom meču Roger Federer je pobijedio domaćeg tenisača Gaëla Monfilsa s 6:4, 6:3, 7:6. Švicarac nije dao previše šanse svom protivniku unatoč tome što je u toku meča dva puta gubio svoj servis. Napravio je 42 neprisiljene pogreške u odnosu na 53 Francuza, dok je zabio čak 41 izravan poen, a njegov protivnik samo 24.

U drugom četvrtfinalnom srazu, Talijan Fabio Fognini predao je meč drugom tenisaču svijeta Novaku Đokoviću i koji je će na taj način odmoran dočekati veliko polufinale s Rogerom Federerom.

Kod žena, domaća tenisačica Marion Bartoli je napravila iznenađenje izbacivši Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 2:0 u setovima. U polufinalu je očekuje lanjska pobjednica turnira, talijanka Francesca Schiavone koja je slavila protiv Pavljučenkove s 2:1.